Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рік після вбивства Аміни Окуєвої: у слідства немає підозрюваних

Одне з найбільш гучних політичних вбивств останніх років може лишитися нерозкритим.

Минув рік від дня загибелі активістки Революції Гідності та добровольця АТО Аміни Окуєвої. Машину, на якій вона з чоловіком Адамом Осмаєвим поверталася додому, обстріляли із засідки під Києвом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зелений граніт та ім'я, викарбуване золотими літерами – на могилі мама Аміни Окуєвої висаджує плющ, рослину, яку її донька дуже любила. Камінь замість пам'ятника шукала довго, бо він нагадує кавказькі гори. "Я знала, що вона загине. Ми говорили з нею одного разу про 35-річчя. Вона загинула у 34 роки. Вона раптом сказала: ти ж знаєш, що я не доживу до 35 років. Це дуже боляче і тяжко чути матері", - зізнається вона.

ВідеоЗа рік слідства замовників і виконавців вбивства Аміни Окуєвої так і не встановили

Минув рік від дня загибелі активістки Революції Гідності, добровольця Аміни Окуєвої. Машину, на якій вона з чоловіком Адамом Осмаєвим поверталася додому, обстріляли. Адам був поранений у ногу, Аміна Окуєва загинула. 

За рік слідства замовників і виконавців вбивства Аміни Окуєвої так і не встановили

Машину, в якій їхали Аміна Окуєва разом із чоловіком Адамом Осмаєвим, розстріляли поблизу Глевахи. Це був уже другий замах на подружжя. Перший стався на початку літа 2017 року. Тоді Аміна вистрелила в кілера першою. "Більше мені йому нічого сказати", - прокоментувала вона чотири постріли. Після цього чоловікові та жінці надали охорону, навіть на інтерв'ю Аміна прийшла в бронежилеті під хіджабом. Але попри всі намагання вберегтися, кілер таки влучив.

Її ховали без квітів та труни. Мама хотіла, щоб на Аміні була військова форма, але її загорнули в савану – за мусульманськими традиціями. Бути похованою у Дніпрі – це був її заповіт. Вона хотіла упокоїтися поруч із полеглим командиром Ісою Мунаєвим. Обоє вже є легендами визвольного руху, і не лише України.

Фотогалерея Поліція кваліфікувала розстріл Окуєвої під Києвом як замовне вбивство (9 фото)

Аміна брала участь у другій чеченській війні, згодом як доброволець воювала на передовій на українському Донбасі, вважалася чудовим снайпером. Ворогів, пригадує подруга Оля, Аміна не боялася – перед смертю побачила чергове фото зі зброєю, яке Аміна виставляла в соцмережі, та подзвонила застерегти. "Я їй подзвонила і сказала: Аміна, навіщо ти це зробила? Вона каже: а смисл, хто я. Кажу: ти помиляєшся, ти мусульманка. Можливо, вона цим їх уже дратувала. Можливо, вони б її не чіпали, але оскільки вони розуміли, що Аміна для України вже особа публічна. Моя суб’єктивна думка: полювали не на Адама, полювали на Аміну", - вважає подруга.

Ольга вважає це помстою "кадирівців" за діяльність Аміни. Це одна з основних версій убивства, які розглядає слідство на рівні зі ще однією – помстою російських спецслужб за відкриту антиросійську позицію. Убивство досі не розкрите. Більше того, навіть підозрюваних досі немає. У слідства є лише приблизні уявлення про те, хто і як міг замовити і виконати злочин, однак загальну картину ще належить відтворити по дрібничках. Рідні, попри все, впевнені, що правду ще про її смерть обов'язково почує суспільство.

Власне розслідування веде паралельно і Адам Осмаєв – чоловік Аміни. Після смерті дружини він намагається бути ще обережнішим, бо хто замовник убивства – він сумніву не має. На прохання мами Аміни Адам виставив її фото після смерті. Тоді заговорили про інсценування замаху, бо, мовляв, на фото Аміна була живою. Та Ольга знала, що смерть справжня – вона омивала тіло подруги. "Це було тіло Аміни, тому що її руки – я тримала її руки, коли віталася. Коли побачила тіло Аміни, воно було змучене, от реально вона померла смертю шахіда, тому що вона померла на шляху війни, на шляху Аллаха", - вважає подруга.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції