Росія звинуватила Україну в тиску на Придністров'я

Позиція української влади негативно впливає на врегулювання придністровського конфлікту.

Росія стурбована позицією української влади щодо врегулювання придністровського питання. На думку Кремля, позиція офіційного Києва негативно впливає на ситуацію в регіоні.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін в інтерв'ю для Интерфакс-Россия.

"Показником еволюції позиції Києва в придністровському врегулюванні є також затягування з травня 2015 року призначення нового політичного представника української сторони в переговорному форматі "5+2". Заклопотаність викликає і те, що в 2015 році не відбулося жодної зустрічі в цьому переговорному форматі", - наголосив Карасін.

Окрім того, Карасін звинуватив Київ у відході від "неупередженого посередництва в діалозі між Кишиневом і Тирасполем", "залякуванні світової громадськості начебто військовою загрозою, яку становить Придністров'я, відвертому економічному і транспортному "задушенні" лівобережжя Дністра".

"Цей тиск серйозно посилив і без того складну соціально-економічну ситуацію в Придністров'ї", - зазначив російський дипломат.

Карасін також зауважив, що напруженість може посилитися "з реалізацією планів Молдови та України щодо організації спільного митно-прикордонного контролю стосовно Придністров'я".

"Це, зокрема, означає, що з 1 січня 2016 року рішенням української та молдовської сторін буде змінено схему проходження вантажів, які ввозять до Придністров'я. За оцінкою Тирасполя, додаткове податкове навантаження на придністровські підприємства перевищить мільйонів", - відзначив Карасін.

Нагадаємо, що українські та молдавські залізничники збираються побудувати залізничну ділянку в обхід Придністров'я. Про це домовилися голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі, в. о. генерального директора "Укрзалізниці" Олександр Завгородній, а також начальники ДП "Залізниця Молдови" та Одеської залізниці під час переговорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: