СБУ раптом зацікавилася якістю протезів для атовців

Російський імпорт потрапив під заборону через невідповідність стандартам.

За останнє півріччя Україна імпортувала з Росії товарів на суму майже 3 мільярди доларів та експортувала туди майже на 2 мільярди. Торгувати з Росією законом не заборонено, а серед імпортерів виявилися фірми "Інвалтруд" та "Ортоснабсервіс" з Ужгорода та Харкова, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Їх Служба безпеки України запідозрила в незаконній діяльності та прозвітувала, що накрила імпортера неякісних колінних вузлів, які завдавали шкоди життю та здоров'ю воїнів АТО. На київському протезному заводі цими вузлами також користувались. "Атовцям ні, атовці мають четверту мобільність. Ми ставили їм дорогі вузли, мобільніші. Ці ставили тільки на першу-другу, більш похилого віку", - зізнається начальник протезного цеху Людмила Петренко.

ВідеоСБУ виявила фірму, яка займалася поставкою неякісних протезів з РФ

До початку війни дешевих альтернатив російським протезам не було. "Не ринку не було інших комплектуючих вузлів, таких, як нам треба, Україна не випускає, тому ми користувалися російськими вузлами – вони дуже зручні, надійні", - пояснила фахівець. Але в СБУ оголосили вердикт - вузли небезпечні, внаслідок чого вилучено товару на суму в 25 мільйонів російських рублів. Жодного потерпілого від російських протезів атовця у спецслужбі не назвали, не знайшли їх і журналісти серед клієнтів згаданих фірм.

Герой із Харкова Кирило Золотарьов зазнав поранення на Савур-Могилі та пережив 12 операцій. Фірма, яку накрила СБУ, виливала для нього ортезу в Україні. "Ця фірма, про яку ми говоримо, зробила перший мій ортез. Я дуже задоволений. Та ортеза робила свою функцію, досить якісно все було зроблено", - розповів він. Воїн АТО до експортно-імпортних операцій із РФ ставиться по-філософськи. "Не можна купувати в Росії. Але я знаю одного хлопця, коли його мобілізували, який собі в Росії купив одну важливу річ – снайперський приціл. Бо там було дешевше", - розповів Золотарьов.

Фотогалерея "Переможці": ТСН продовжує цикл історій про людей, які живуть із протезами (5 фото)

Імпортер Івченко вважає, що СБУ просто розчищає ринок для одного гравця. Про себе заявляє, що його замовив конкурент – український виробник. "Це справа рук Нагендера, вихідця з Індії", - переконаний Івченко. Велике потужне виробництво Нагендера Парашара звинувачення в неконкурентній боротьбі із застосуванням правоохоронних органів відкидає. "Зараз усіх накриває. Чому? Їм більше зрозуміло. Тут обвинувачувати один одного, я думаю, не коректно. Ми йому ніякі не конкуренти", - твердить власник виробництва.

СБУ так і не змогла пояснити, чому окрім питань державної безпеки, вирішила опікуватися ще якістю медичних засобів, і чи цікавлять їх інші товари, які завозять із країни -агресорки.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар