СБУ викрила капітана ВМС ЗСУ на шпигунстві для російських спецслужб

СБУ викрила капітана ВМС ЗСУ на шпигунстві для російських спецслужб

СБУ викрила капітана ВМС ЗСУ на шпигунстві для російських спецслужб

Фото: СБУ

Командира бойового корабля затримали.

Командира бойового корабля Військово-морських сил Збройних сил України викрили на співпраці з російськими спецслужбами і збиранні інформації з обмеженим доступом.

Про це повідомили у пресцентрі Службі безпеки України.

"Командир бойового корабля без дозволу свого командування виїхав до тимчасово окупованої території АР Крим. Там він розпочав співпрацю із спецслужбами РФ і набув російського громадянства. Після цього капітан 2 рангу повернувся до місця дислокації свого екіпажу і почав приховано збирати інформацію з обмеженим доступом для передання російським спецслужбам", - розповіли у СБУ.

За даними слідства, отримані відомості фігурант планував передати іноземним кураторам після виїзду на постійне місце проживання до анексованого півострова. Для цього найближчим часом він збирався звільнитися з лав Збройних сил України.

Як зазначається, у капітана вилучено носії інформації з обмеженим доступом, які він збирався передати іноземній стороні.

Наразі розпочато кримінальне провадження щодо військовослужбовця, якого вже усунуто від займаної посади і скасовано допуск до державної таємниці.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила гендиректора підприємства концерну "Укроборонпром" на розголошенні державної таємниці. Високопосадовець залучав до роботи з таємними документами підлеглого, термін дії допуску у якого закінчився.

Повʼязані теми:

Наступна публікація