Ще одного радіоактивного Леніна знайшли у Дніпропетровську

Нновина про те, що пам'ятник Леніну в центрі Нікополя випромінює небезпечні дози радіації стривожила і жителів Дніпропетровська.

Гранітні плити з постаменту Леніна у Дніпропетровську є джерелом іонізуючого випромінювання, що перевищує норми в десятки разів. Про це пише газета "Сегодня".

Як повідомляється, новина про те, що пам'ятник Леніну в центрі Нікополя випромінює небезпечні дози радіації стривожила і жителів областного центру.  Висновками щодо монументу Леніна навпроти ЦУМу, зробленими під час прогулянок з дозиметрами, вони поділилися на форумі. Як з'ясувалося, дніпропетровський пам'ятник теж випромінює радіацію.

"Дніпропетровський пам'ятник Леніну теж радіоактивний. Ще я знаю деякі місця з підвищеним рівнем радіації. Це пам'ятник медпрацівникам, які загинули під час війни, що біля входу на територію лікарні Мечникова з боку пр. Карла Маркса. Також фонить гранітна облицювання комплексу пам'ятника Слави та облицювання сходів перед входом в Палац "Метеор", - пише, зокрема, форумчанин Rom2 *.

Користувач форуму під ніком klon додає: "Мій "розвідник-2" (загальновійськовий дозиметр) показує, що Вова Ленін фонить 15-18 мкРгод. А на першому периметрі хвостосховища, що за сел. Таромське, прилад показує 8-11 мкРгод, на Елізоветовському котловані ("Блакитні озера") 9-12 мкРгод, а кар'єр на Червоному Камені 9-11 мкРгод, на станції метро "Металургів" 22-25 мкРгод, а в районі зупинки "Дальня" (пр.Героїв) - 19-23 мкРгод!".

Натомість висновок городян не став відкриттям для місцевих екологів.

"Мармурова плита, на якій стоїть пам'ятник Леніну біля ЦУМу - фонить 100%. Після того, як чутки про радіоактивного нікопольського вождя поширилися, перевірив наші пам'ятники. Мармурові плити, на яких стоять як пам'ятник Леніну, так і пам'ятники Чкалову і Федорову (у парку Чкалова), перевищують випромінювання в середньому в 4,5 рази. Допустима норма випромінювань - 30 мікрорентген на годину, а там було і 105, і 120! Швидше за все, пам'ятники стоять на мармурі, завезеної з одного і того ж місця", - припустив академік Міжнародної академії наук екології та безпеки людини та природи Володимир Гончаренко.

На думку Гончаренка, прогулюватися поряд з монументами безпечно, тому що радіоактивні частинки, що випромінюються плитами, знаходяться на досить безпечній відстані. А от сидіти на них не рекомендується.

Вчений також застеріг від фотографій з вождем в обнімку: біля пам'ятника краще влаштовувати фотосесії на відстані не менше 70 см.

"Але більше шкоди приносить пил, який накопичується на монументах. З пам'ятника виділяються альфа-і бета-частинки, які скупчуються в пилу. Потім дощ цей пил змиває, і радіоактивно забруднена вода проникає в грунт, по якому ми ходимо. І це більш небезпечно", - говорить Гончаренко.

У той же час екологи акцентують увагу не на темі монументів, а на тому, що дійсно загрожує здоров'ю жителям міста, зокрема, його правого берега.

"На перших поверхах і в підвалах дуже багато радіоактивного газу радону. Зокрема це стосується жителів правого берега, так як уранова жила проходить через правий берег до центру видобутку урану - Жовті води, і радіоактивний газ радон, накопичуючись в підвалах, по тріщинах може дійти навіть до 10 поверху. Страшно те, що люди, самі того не знаючи, дихають отрутою", - говорить Гончаренко.

Він додає, що для того, щоб убезпечити себе від впливу радіації, в приміщенні повинна бути нормальна вентиляція. "Для цього не потрібно боятися протягів і досить хоча б раз на день на 5-6 хвилин провітрювати приміщення", - запевнив Гончаренко.

Читайте також:

На Дніпропетровщині знайшли радіоактивного Леніна

На Житомирщині Леніну дали новий псевдонім: "Кат українського народу"

У Кременчуці дівчина обмалювала пам'ятник Леніну освідченням у коханні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: