Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шевчук втратив посаду голови Конституційного Суду - ЗМІ

Судді проголосували за його звільнення.

14 травня судді Конституційного Суду звільнили голову суду Станіслава Шевчука з посади судді під час спецзасідання - автоматично він втратив посаду голови суду.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на власне джерело.

"Шевчука звільнили з посади судді. Було 12 голосів "за", - сказав співрозмовник.

Зазначимо, Станіслав Шевчук перебував на посаді уже 5 років. Йому зокрема закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Через його усунення під загрозою може опинитись інавгурація Зеленського, адже голова КСУ приводить до присяги новообраного президента. 

Раніше ЗМІ повідомляли, що судді висловили Шевчуку недовіру. Правових наслідків це рішення не мало - законом не прописана процедура звільнення голови КСУ, окрім як за власним бажанням. Але судді розпочали голосування за його відставку з посади судді - у такому разі він міг втратити посаду судді Конституційного Суду й автоматично посаду голови суду.

15 березня стало відомо, що троє суддів Конституційного суду написали листа до всіх своїх колег у КСУ, у якому писали про те, що подальше головування Шевчука призведе до повного руйнування конституційного правосуддя. Нібито очільник суду використовує можливості високої державної посади для досягнення особистих цілей і задоволення власних амбіцій.

ВідеоГолова Конституційного суду може втратити посаду через системні порушення

Станіслав Шевчук може втратити посаду не лише очільника, але й судді конституційного суду. Сьогодні його колеги мають розглянути відповідний висновок постійної комісії з питань регламенту та етики. Шевчук видавав незаконні розпорядження, політизував діяльність Конституційного суду України, ігнорував права суддів і порушував конституційні гарантії.  

Голова Конституційного суду може втратити посаду через системні порушення

Залиште свій коментар

Вибір редакції