Шкільних вчителів найменше цінують у Києві - дослідження

Із розвитком інтернету вчителі втрачають свою попередню роль.

В Україні провели опитування на тему ролі вчителів у житті людей. За результатами дослідження Gfk, кожен четвертий українець вважає, що шкільні вчителі не вплинули на їхні життя. У Києві їх цінують найменше.

Лише 56% киян вважають роботу вчителів важливою. Тоді як на заході України цей показник перевищує 80%, на сході – 85%, на півдні – 75%, в центрі – 74%.

"У великих містах люди мають більше соціальних контактів, більше джерел інформації. Тому соціальний статус учителя, як ключового джерела знань про світ, зменшується, — вважає Сергій Горбачов, директор київської СШ №148, член колегії МОН. Також він додає, що із розвитком інтернету вчителі втрачають свою попередню роль.

вчителі, статистика_4
GFK Ukraine

вчителі, статистика_3
GFK Ukraine

Дослідження GfK показало, що жінки цінують викладачів більше, ніж чоловіки — 78% проти 72%. А люди похилого віку — більше, ніж молодь: 80% — в групі старше 60 років, 74% — серед 30-39-річних і тільки 67% — серед молоді 16-19 років.

вчителі, статистика_2
GFK Ukraine

вчителі, статистика_1
GFK Ukraine

"Більшість учителів відчувають недостатню повагу суспільства до їхньої роботи, — повідомляє голова громадської спілки "Освіторія" Зоя Литвин.

Голова спілки зазначає, що "Освіторія" проводить для талановитих викладачів національну премію Global Teacher Prize Ukraine із призовим фондом в 100 тисяч гривень. Окрім того, вони допомагають переможцям подати документи на здобуття світової нагороди Global Teacher Prize із призовим фондом 1 мільйон доларів. За кілька місяців громадська спілка отримала понад 6000 заявок. Номінувати свого улюбленого вчителя або податися на премію самостійно можна на сайті globalteacherprize.org.ua. Приймання заявок триватиме до 15 серпня. Премія проходить за підтримки Міністерства освіти України.

Нагадаємо, що ведуча 1+1 Наталія Мосейчук стала куратором конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Наталія розпочала соціальну ініціативу "Право на освіту". Основною метою премії є змінити ставлення до професії вчителя, підняти її престиж.

ВідеоУ Вінниці проходить конкурс вчителів, які створюватимуть школу майбутнього

 

Залиште свій коментар