Торнадо, підтоплення в Європі, шквальний вітер в Україні: що несе нова атака атмосферного фронту

Дата публікації
Перегляди
2564
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Торнадо, підтоплення в Європі, шквальний вітер в Україні: що несе нова атака атмосферного фронту

Фото: УНІАН

Цей фронт ще затримається в Україні тижня прийдешнього.

В Україні можна відчути нову атаку атмосферного фронту з Атлантики - шквальний вітер вирує нині чи не у всіх регіонах.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Найскладніша ситуація на заході країни - там помаранчевий, 2 рівень небезпеки. Безперервні зливи загрожують паводками. Рівень води у карпатських річках може піднятися до півтора метра, попереджають синоптики. А через варварське вирубування лісів, це одразу перетворюється у велике лихо.

Ще потужніший удар цього атмосферного фронту відчула на собі Європа. Не по сезону зимно стало в Англії, там деякі міста накрило 10-сантиметровим шаром граду. А французів налякав водяний торнадо. Його побачили поблизу острова Олерон.

Та найбільше постраждало узбережжя Італії. Там фіксували масові підтоплення. А смерч, що налетів на місто Салерно, повиривав десятки дерев із корінням і поруйнував десятки будинків. У деяких районах навіть почалися зсуви ґрунту. Обійшлося без людських жертв.

Метеозалежність: що принесе Україні та світові нова атака атмосферного фронту

Метеозалежність: що принесе Україні та світові нова атака атмосферного фронту

Цей атмосферний фронт ще затримається в Україні протягом тижня. Від понеділка, 28 вересня, продовжить заливати захід і стане по-осінньому прохолодно – від +15 до +18. Решта регіонів похолодання відчують не так різко. Там позначки коливатимуться від +20 до +24. Однак, у середу свіжіше стане всюди. Дощитиме майже увесь тиждень. І якогось суттєвого потепління не передбачається.

Щодо довгострокового прогнозу синоптиків та метеорологів на зиму, то вони кажуть: буде аномально теплою, як і торік. І з крижаними дощами замість снігових заметів. Морозні періоди теж будуть, але стануть дуже короткими. Тож, є шанс заощадити на зимовому гардеробі.

Наступна публікація