Скільки заробляють столичні безхатьки. Розслідування журналістів

Лікарі та вчителі можуть позаздрити сумам грошей, які отримують безпритульні. 

Журналісти програми "Гроші" один день прожили із київськими безхатьками і дізналися, скільки можна заробити, якщо просити милостиню.

Зі справжніми бездомними журналістка зустрічається біля благодійного центру. Тут вони зазвичай снідають. Годують непогано – у меню плов та гарячий чай.

На громадському транспорті безхатьки пересуваються безкоштовно – кондуктори зазвичай їх не чіпають.

Безпритульні розповідають, що способів заробити собі на хліб повно. Перший із них – "розкопки" смітників. Безхатько Олег стверджує, що за вечір у смітниках елітного Печерського району можна знайти навіть техніку.

"На Печерську можна за вечір знайти три телефони в контейнері. Особливо коли ці студенти їдуть, сесія закінчується по цих студентських містечках - там чого тільки немає", - розповідає чоловік.

Також у сміттєвому баку можна розшукати гроші, елітне вино, віскі, і навіть десерт.

Не дивно, що біля контейнерів періодично виникають бійки за такі скарби. Щоб встигнути забрати кращий мотлох треба приходити ще до світанку. Знімальній групі вдалося знайти кілька дисків. Їх продають за 12 гривень.

ВідеоЯк насправді живуть безхатченки і на чому заробляють цілі статки

Другий метод заробітку безхатьків - збір вторинної сировини. Примітно, що пляшки чи макулатуру збирають не усі. Це системна постійна робота. Сенс в ній є, тільки якщо займатися серйозно. Кілька гривень за пакетик із порожніми пляшками цих людей не цікавлять. Інша справа - здавати цілими мішками. А от металобрухт вони беруть охочіше. Він дорожчий. Якщо здати мідь та алюміній із викинутого на вулиці холодильника, можна заробити 68 гривень.

Втім, найприбутковіший спосіб заробити гроші – наживатися на доброті людей.

Жебраки, які просять подання під церквами чи у переходах - взагалі окрема каста, і найчастіше це навіть не справжні безхатьки. Це ще одна причина чому безпритульні мігрують саме у Київ - тут у людей більше грошей, а значить і віддати вони можуть більше.

Журналісти наважуються на ще один експеримент та вирішують перевірити на собі – скільки ж можна заробити на доброті перехожих. Трохи гриму та пошарпані речі і журналістка "Грошей" перетворюється у безхатька. Просити гроші вона збирається біля столичного метро.

Анастасія Бобкова
прес-служба каналу "1+1"
Журналістка Анастасія Бобкова на кілька днів перетворилась на безхатченка

Люди охоче прощаються з дрібними купюрами. Найбільша купюра, яку дають дівчині - п'ять гривень. Були навіть такі, хто відавав по 10 копійок. Отже, стоячи годину на одному місці, жінці вдалося заробити 54 гривні 70 копійок. В принципі - непоганий заробіток

Якщо помножити це на восьмигодинний робочий день - виходить більше чотирьохсот гривень заробітку. Якщо помножити на повноцінний робочий місяць – 22 дні – виходить дев'ять з половиною тисяч гривень на місяць.

Гроші, зібрані біля метро, журналісти переказали на рахунок благодійного фонду, який допомагає бездомним і просто бідним людям.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: