Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Слухання про стягнення 3 млрд доларів з "Газпрому" пройшли успішно для України - Нафтогаз

Суд визначив дату винесення рішення.

Слухання в Амстердамі щодо визнання та примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу пройшли успішно для України. За цим рішенням "Газпром" має сплатити "Нафтогазу" близько 3 млрд доларів.

Про це розповів виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко

"Наша оцінка – слухання пройшли успішно для нас, і тому ми очікуємо на позитивне рішення суду, яке дозволить нам приступити до реалізації активів "Газпрому", які ми до цього успішно заарештували", - написав Вітренко.

Він додав, що суд визначив очікувану дату винесення рішення – 25 лютого 2020 року.

Закінчили слухання в Амстердамі щодо визнання та примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Нагадаю, за...

Опубліковано Yuriy Vitrenko Середа, 4 грудня 2019 р.

Нагадаємо, 28 листопада відбулася двостороння зустріч у Відні між міністром енергетики та захисту довкілля України Олексієм Оржелем та міністром енергетики Росії Олександром Новаком, керівництвом газових компаній - "Газпром", "Нафтогаз України", "Оператор ГТС України". Основна тема переговорів - транзит російського газу територією України до Європи після того, як у грудні 2019-го завершиться дія нинішнього 10-річного контракту.

У повідомленні пресслужби Міненерго РФ вказано, що під час зустрічі також обговорювали питання прямого постачання російського газу до України. В офіційних повідомленнях української сторони про це - жодного слова. Раніше прем'єр-міністр України Олексій Гончарук запевнив, що переговори з цієї теми з Москвою не ведуться.

Нагадаємо, наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня.

Глава "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже в судах уже виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції