Спроба вбивства підприємця Ігоря Сала: що могло стати причиною замаху

Спроба вбивства підприємця Ігоря Сала: що могло стати причиною замаху

Фото: Національна поліція України

Сало вижив, однак від вибуху загинув його охоронець.

Цього тижня в Києві стався черговий зухвалий замах на вбивство. Прямо посеред жвавої траси кілер на мотоциклі прикріпив вибухівку на броньований мерседес підприємця Ігоря Сала і зник. Буквально відразу пролунав вибух. Салу пощастило, а от охоронець, який сидів на його місці, загинув.

За що Ігоря Сала хотіли вбити і що дозволило кілеру поводитись так зухвало, без огляду на десятки безневинних людей, яких могло зачепити вибухівкою, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Замах на бізнесмена у Києві: за що хотіли вбити Ігоря Сала – з'ясовував ТСН.Тиждень

Замах на бізнесмена у Києві: за що хотіли вбити Ігоря Сала – з'ясовував ТСН.Тиждень

Одна з найзавантаженіших трас, яка з'єднує столицю з західною частиною країни. У потоці несуться  тисячі приватних авто, вантажівок і переповнених маршруток. Хтось  залишає мегаполіс, поспішаючи додому. Хтось навпаки - тільки в’їжджає у вечірнє місто. Напружений столичний трафік. У броньованому Мерседесі по цій дорозі їхав відомий підприємець, власник фармацевтичної компанії  Ігор Сало. Аж раптом гучний звук і яскравий спалах.

Зухвала атака сталася о 20:45 на виїзді із Києва. На лівосторонній розворотній смузі в загальному потоці зупиняється елітний Мерседес, чекаючи зеленного сигналу світлофора. Скориставшись цим, невідомий мотоцикліст кладе на передню стійку - найнезахищеніше місце броньованого автомобіля - вибуховий пристрій і зникає з місця. Через кілька секунд лунає потужний вибух.

Вибух трощить не тільки Мерседес, а й маршрутку з пасажирами, що знаходилася поблизу Мерседеса та близько 5 машин, які стояли на світлофорі . За моїми даними, вибухівка була направленої дії і концентрований заряд мав точно знищити пасажира на передньому сидінні.

Кілер добре знав, що Ігор Сало завжди сидів на передньому пасажирському сидінні. Проте все ж прорахувався. Бо в день замаху ще в Києві підприємець зустрівся зі знайомим, тому пересів з ним на заднє сидіння. А охоронець зайняв місце спереду. Саме він і загинув.

Вбивця добре знав, що саме стійки броньованого автомобіля - це шанс виконати замовлення. Лиш тут конструкція таких авто має вразливу зону. Вибухова хвиля буквально розтрощила голову охоронця - він був поліцейським - працював в Державній службі охорони. Сам Сало, його знайомий та водій - вижили. Останній, за даними джерел в поліції, увесь час намагався забрати щось з багажника Мерседеса. Як вдалось мені  дізнатися, кілер пересувався на мотоциклі з болгарськими номерами, які взагалі ніде не фігурують в базах МВС. Після вибуху він швидко  розчинився в автопотоці у напрямку Житомира.

Ігор Сало громадянин України та Росії. Він дуже не публічний. В пресі його ім’я фігурувало не стільки, як гравця на фармацевтичному ринку, а більше як учасника фінансових махінацій. Його пов'язують з вугільним бізнесом,  і впливовими політиками. Зокрема - з екснардепом від "Блоку Петра Порошенка" Сергієм Тригубенком, який  курував від влади шахти. 

Ще преса пише про пов'язані з Сало рейдерські захоплення  і "віджаті" ним підприємства, приватизацію "Артемсолі", і вугільні розбірки навколо "Центренерго". Також журналісти пов’язували його із поставками вугілля з окупованого Донбасу. По засобах масової інформації прослідковується зв’язок Сала з російським мафіозі - Олександром Шишкіним. Як пишуть ЗМІ, Сало разом з ним контролює фармакологічний бізнес. Подібні злочини з кілером-мотоциклістом,  до речі, стали  певним трендом  в  Росії.

У телеграм-каналі "Легітимний" написали, що слідство розглядає це, як  обрізання хвостів. "Це був не переділ ринку, як найчастіше буває, а "усунення" людини, яка знала дуже багато про багатьох", - йдеться у повідомленні. За даними цього каналу, коли президенту доповіли про підрив авто, він був вкрай  незадоволений зростанням кількості злочинів і доручив СБУ та МВС швидко розслідувати цей зухвалий вибух.

Два роки тому подібний вибух відбувся просто у центрі Києва - на Бессарабці. Підірвали Тимура Махаурі, який брав участь у бойових діях на Донбасі у складі батальйона  Шейха Мансура. СБУ назвала його особистим ворогом Рамзана Кадирова. Ще раніше від вибуху авто загинули журналіст Павло Шеремет, розвідник Олександр Хараберюш, високопоставлений військовий Максим Шаповал. Останніх двоє, що вже доведено, замовили в Росії. І способи обрані для їхньої ліквідації - не просто зухвалі. Як і в ситуації з підприємцем Ігорем Сало.

Кілер добре знав, що зможе поставити вибухівку тільки на світлофорі. Де поруч перебуватимуть багато інших авто чи автобусів з невинними людьми.  Уламки розлітаються на десятки метрів і вбивають  без розбору: малий ти чи старий, чоловік чи мама, яку чекають діти.

Очевидно, що це злочин, здійснений у суспільно-небезпечний спосіб. І держава має реагувати на це зовсім інакше, ніж просто пошук зловмисників.  Одна справа - кримінальні розбірки у лісі, інша - на переповненій трасі.  Потрібна особлива реакція держави, яка б переконала увесь кримінальний світ, що їм подібні ігри обійдуться дуже дорого. І почати, очевидно, варто із закону про кримінальне переслідування авторитетів, як це було зроблено в Грузії і навіть в Росії. З якої вони масово тепер перебираються у безпечну для  "злодіїв в законі" Україну.

Сергій Гальченко

Повʼязані теми:

Наступна публікація