Степанов розповів, чи можна робити щеплення під час пандемії коронавірусу

Вакцини з обов'язковго календаря щеплень безкоштовні.

Планові щеплення ні дітям, ні дорослим не потрібно відкладати під час епідемії коронавірусу.

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

Вакцини з обов'язковго календаря щеплень (зокрема, від краснухи, правця туберкульозу, поліомієліту, дифтерії) є у всіх регіонах. Усі вони безкоштовні, запевняє Степанов. 

Вакцину проти грипу лише готуються закуповувати. "Це пов'язано з тим, що кожного року виготовляються нові вакцини залежно від штампу грипу. Її потрібно робити напередодні сезону грипу, бо недуга сезонна. Приміром, торік мало людей прищепилися. Узагальному це 230 тисяч українців. Цього року хочемо радикально збільшити цю кількість", - зауважує голова МОЗ. 

Якщо дитина перехворіла на коронавірус чи була в контакті з хворим, то необхідна консультація сімейного лікаря. "Саме він вирішить, у який спосіб і коли потрібно зробити щеплення залежно від стану дитини", - каже міністр. 

Відео Міністр охорони здоров’я про коронавірус, щеплення під час пандемії та санітарні норми в школах

Чи безпечно зараз вакцинуватися? Що робити, якщо дитина нещодавно перехворіла на коронавірус? Чи є список рекомендованих МОЗом щеплень саме на період пандемії? І які щеплення можна зробити безкоштовно? На ці та інші запитання відповість міністр охорони здоров’я Максим Степанов – він сьогодні у нас в гостях.

Міністр охорони здоров’я про коронавірус, щеплення під час пандемії та санітарні норми в школах

Рекомендацій чи обмежень щодо щеплень на період пандемії коронавірусу немає. Утім, Степанов рекомендував так зване щеплення проти пневмонії - тобто проти пневмококової інфекції. "Ми хочемо наступного року закупити проти пневмококової інфекції вакцини. Це акутально не тільки у розрізі коронавірусу. Якщо є можливість зробити якісь дії і потім не захворіти, то їх треба робити. Але робити не самостійно, а за рекомендаціями спеціалістів", - наголосив очільник МОЗ.

Як повідомлялося раніше, МОЗ забезпечило в кожній області доступні якісні вакцини для обов’язкових щеплень. Рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров'я рівень охоплення плановою вакцинацією становить 95%. В Україні прогнозований рівень охоплення — 78%, що істотно нижче, ніж у 2018 (91%) та 2019 (93%) роках. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів