Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Суд призупинив ліквідацію УПЦ КП і передавання майна ПЦУ

Суд призупинив ліквідацію УПЦ КП і передавання майна ПЦУ

У Філарета не приховують радості та закликають до продовження боротьби.

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив прохання юристів, які захищають інтереси Українського православної церкви Київського патріархату, щодо забезпечення поданого ними позову про незаконні дії Міністерства культури України з ліквідації керівного органу – Київської патріархії. Таку інформацію поширює пресслужба УПЦ КП.

Адвокати вимагали заборонити митрополиту Черкаському ПЦУ Іоану, який очолює ліквідаційну комісію патріархії, вчиняти будь-які дії щодо припинення та ліквідації релігійної організації та операції з її майном до остаточного вердикту суду в цій справі. За даними УПЦ КП, суд задовольнив прохання юристів у повному обсязі.

При цьому однодумці патріарха Філарета, який відмежувався від ПЦУ та виступив за збереження УПЦ КП, вважають злочинними дії митрополита Іоана, як керівника ліквідаційної комісії, вчинені до судового рішення 4 вересня. Йому закидають порушення статті 356 Кримінального кодексу України – вона передбачає покарання за самоправство. Йдеться, зокрема, про блокування рахунків патріархії в Ощадбанку, здійснене за заявою митрополита. На черкаського владику ПЦУ вже поскаржилися до поліції.

Відео Синод ПЦУ позбавив владику Філарета права управління Київською єпархією

Це означає відсторонення від контролю над місцевими храмами і монастирями. Але не виключив зі складу нової церкви на знак поваги та як останній шанс одуматися. Останньою краплею, що передувала такому рішенню, стало скликане владикою Філаретом зібрання. Він назвав його собором Київського патріархату.     

Синод ПЦУ позбавив владику Філарета права управління Київською єпархією

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет після проведення Об'єднавчого собору 15 грудня 2018 року заявив про відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. 20 червня він у стінах Володимирського собору провів так званий собор, яким закріпив документально своє бажання. Свою позицію Філарет пояснює тим, що не визнає над собою влади ані Москви, ані Стамбулу, де засідає Вселенський патріархат. Він також відмовився визнавати Томос, під яким також свого часу поставив підпис. Філарету не подобається, що ПЦУ не має право варити миро, що нібито не дозволяє звершувати таїнство хрещення, освячення храмів.

Крім того, він нібито має документ, який таємно від нього підписали п'ятий президент України Петро Порошенко і Варфоломій. Згідно з ним, в Україні створюються екзархи Вселенського патріархату. До цих структур включили Андріївську церкву, Флорівський і Корецький монастирі, Манявський скид, Успенський храм у Львові і ще один монастир у Чернігівській області.

24 червня Священий Синод ПЦУ ухвалив рішення про те, що Київська єпархія переходить до управління митрополитом Епіфанієм, а Філарет "втратив канонічні права і обов'язки, пов'язані з управлінням єпархією". Учасників "собору" Філарета покарали "за активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі". Так, Преосвященного Іоасафа (Шибаєва), митрополита Білгородського і Обоянського, та Преосвященного Петра (Москальова), єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії, виключили зі складу єпископату Православної Церкви України.

Рішення Синоду Філарет і його група не визнали і звинуватили ПЦУ у рейдерській атаці на столичні храми. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції