Супрун розповіла, що змінить трансформація закупівель ліків для пацієнтів в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кілька тижнів тому уряд ухвалив нову концепцію реформування закупівлі ліків і медвиробів.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що змінить трансформація закупівель ліків для пацієнтів в Україні.

Про це вона повідомила у Facebook.

Мовляв, з того часу, як міжнародні організації закуповують життєво важливі ліки для українців, вдалося направити в рази більше препаратів до медзакладів.

З того часу, як міжнародні організації закуповують життєво важливі ліки для наших громадян, вдалося направити в рази...

Опубліковано Уляна Супрун Четвер, 1 листопад 2018 р.

Наприклад, пацієнти з раком крові вперше на 100% забезпечені препаратом Іматиніб. А пацієнти з гострим інфарктом міокарда, які потрапляють в лікарні в кареті екстреної меддопомоги і яким негайно необхідно поставити стент, сьогодні на 100% забезпечені стентами.

Це вдається робити не лише завдяки відсутності корупції в міжнародних організаціях. Вони також мають величезну експертизу у своїй роботі. Час Україні перейняти цей досвід 

Кілька тижнів тому уряд ухвалив нову концепцію реформування закупівлі ліків і медвиробів, над якою наша команда працювала останній рік. Для кожного препарату буде підібрано найоптимальніший і зручний шлях "доставки" до пацієнта, зокрема, йдеться отримання ліків безоплатно в аптеці за рецептом лікаря (як вже працює програма “Доступні ліки”, включення ліків та медвиробів у вартість послуги, електронний каталог та завдяки новій агенції закупівель. Вона займатиметься закупівлею стратегічних ліків за коштидержбюджету (вакцини, інфекційні захворювання, наприклад, СНІД чи туберкульоз), а також патентованих дороговартісних ліків. На цьому зупинюся детальніше.

Нова агенція має перейняти найкращий досвід міжнародних партнерів. Міністерство охорони здоров'я України зареєструвало нове державне підприємство “Медичні закупівлі України”, яке з часом отримає статус централізованої закупівельної агенції.

Агенція збиратиме замовлення з лікарень про необхідну кількість препаратів і вести перемовини з виробниками про гуртову ціну.

Потім кожна лікарня платитиме виробнику напряму і отримуватиме свою частину замовлення. Тут у виграші всі – і лікарня, яка отримає нижчу ціну, і виробник, який матиме більше замовлення.
Держпідприємство виступатиме перемовником, але не отримуватиме грошей від лікарень – ті платитимуть напряму, що знизить можливість корупції.

«Скажімо, з року в рік всі лікарні в Україні купують фізрозчин. Щоб щоразу не проводити довготривалу процедуру закупівлі, замовлення з усієї країни може бути об'єднане в рамкову угоду. Така угода може бути підписана на кілька років.Шляхом більшого замовлення, лікарні отримають нижчі ціни та зможуть швидко дозамовляти необхідну кількість розчину без жодних додаткових бюрократичних процедур», - резюмувала Супрун.

Фотогалерея До лікарень двох областей України постачали неякісні ліки (6 фото)

ВідеоПраво на ліки. Як дізнатись, які препарати можна отримати безкоштовно

Якщо вам відмовляють у безкоштовних медикаментах у стаціонарі, ви можете вимагати в лікарні перелік усіх наявних препаратів на складі. Лікарняні заклади передусім мають закуповувати ліки з національного переліку, а поточну інформацію оприлюднювати у відділеннях та електронних ресурсах. Де шукати інформацію, на які препарати мають право пацієнти, - далі в ТСН.

Право на ліки. Як дізнатись, які препарати можна отримати безкоштовно

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції