Тимошенко перевела на іноземні рахунки майже 700 мільйонів доларів - слідство

Тимошенко перевела на іноземні рахунки майже 700 мільйонів доларів - слідство

Тимошенко очолювала корпорацію у другій половині 90-х / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Російський газ поставлявся для ЄЕСУ "Газпром" через фірму "United Energy Internаtional Limited".

Корпорація ЄЕСУ, якою у другій половині 90-х керувала Юлія Тимошенко, протягом 1996 - 1997 років перевела на рахунки іноземних компаній майже 690 млн.доларів. Такі цифри фігурують у матеріалах кримінальної справи щодо екс-прем'єра.

У цих матеріалах зазначено, що згідно з висновком документальної ревізії діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України", яку провело Головне контрольно-ревізійне управління України, корпорація "ЄЕСУ" в 1996-1997 роках "безпідставно перерахувала на закордонні рахунки компанії " United Energy Internаtional Limited" під виглядом розрахунків за природний газ валютні кошти в сумі 553 млн. 771 тис. 731 дол. США, 57 млн. 907 тис. 418 англійських фунтів стерлінгів, 11 млн. 165 тис. 115 німецьких марок і 220 млн. 171 тис. 542 французьких франків, а всього на суму близько 690 млн. дол. США".

Ці гроші були отримані корпорацією "ЄЕСУ" в результаті продажу природного газу українським споживачам. За паперами, якими володіє слідство, російський газ поставлявся компанією "Газпром" через фірму "United Energy Internаtional Limited".

На переконання слідства, частина коштів, отриманих від продажу палива, повинні були піти не на рахунки іноземних компаній, а на закупівлю товарно-матеріальних цінностей і поставку їх до Росії, відповідно до контракту між "ЄЕСУ" і Міноборони РФ.

"Замість цього службові особи "ЄЕСУ" розпорядилися коштами на свій розсуд, у тому числі, перерахувавши їх на рахунки підконтрольних їм компаній "United Energy Internаtional Limited", "Somoli Enterprises Limited", інші", - йдеться в матеріалах слідства.

В результаті таких дій, згідно з Актом Федеральної служби Росії з валютного й експертного контролю, Міністерство оборони РФ недоотримало матеріально-технічних ресурсів на суму $ 353,622 млн. Разом з фінансовими санкціями сума претензій до "ЄЕСУ" становить 405 млн.доларів.

 

Нагадаємо, 13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко заявив, що стосовно Тимошенко порушено нову кримінальну справу - за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України. Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

24 жовтня начальник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко на брифінгу повідомив, що Генпрокуратура просить суд відновити строки позовної давності кримінальних справ проти свекра екс-прем'єра Юлії Тимошенко Геннадія Тимошенко та 3 керівників корпорації ЄЕСУ.

Як відомо, захисник Тимошенко Сергій Власенко і перший заступник глави партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявляли, що Верховний Суд ставив крапку у справі ЄЕСУ.

Читайте також:

У Пшонки кажуть, що законно воскресили справу Тимошенко по ЄЕСУ

Тимошенко намагаються зламати справами проти рідних - БЮТ

Справу Тимошенко могли "воскресити" через Лазаренка

Піскун каже, що не закривав справу проти Тимошенко

Генпрокуратура взялась за свекра Тимошенко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація