У Харкові зафіксували малярію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У хлопця виявили збудник, який може жити в організмі безсимптомно до трьох років.

У Харкові зареєстрували завізний випадок малярії - двадцятидворічний студент приїхав в Україну ще 3 вересня минулого року. Перші симптоми з’явилися 9 травня: він відчув слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37°С.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

Зазначається, що хлопець звернувся за медичною допомогою до лікаря-терапевта лише через 6 днів, 15 травня. Під час лабораторного дослідження у нього виявили збудники малярії P.vivax та P.оvale. Пояснюється, що збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років).

16 травня молодого чоловіка госпіталізували із діагнозом малярія. За місцем проживання хворого провели епідеміологічне та ентомологічне обстеження. "У зв’язку із відсутністю на сьогодні генерації малярійних комарів, малярійний сезон у Харкові не розпочався", - йдеться в повідомленні.

У ЦГЗУ назвали симптоми малярії: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість. Ці симптоми можуть проявлятися слабо, що ускладнює виявлення малярії.

Якщо симптоми малярії з'явилися під час подорожі чи протягом 1-3 років після повернення із країни, де відбувається передача малярії, з’явилися симптоми ГРВІ чи підвищилась температура – треба негайно звернутися до лікаря і повідомити про історію своїх поїздок. Лікування необхідно розпочати протягом першої доби після появи симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання, що часто завершується летально. Найбільший ризик розвитку серйозної форми захворювання у дітей, вагітних жінок та людей із ослабленим імунітетом.

❗️У Харкові зареєстровано завізний випадок малярії. Двадцятидворічний студент приїхав в Україну 3 вересня минулого року....

Опубліковано Центр громадського здоров’я України Четвер, 21 травня 2020 р.

Нагадаємо, в Уганді помер український військовий, який брав участь у миротворчій місії ООН в Демократичній республіці Конго. Військовий підхопив малярію.

Залиште свій коментар

Вибір редакції