У Києві суд заарештував вкрадені РФ "вишки Бойка"

Ці установки арештовані в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року.

Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна" (в народі "вишки Бойка"), які належать експропрійованому РФ державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз" (100% акцій належить НАК "Нафтогаз України").

Як пише 112 Україна, про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на відповідний документ, арешт був накладений за клопотанням Генеральної прокуратури України від 23 грудня 2015 року.

Ці установки арештовані в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру у зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз України" і "Чорноморнафтогазу" під час їхньої закупівлі.

Йдеться про самопідйомну плавучу бурову установку В312 - "Петро Годованець" та самопідйомну плавучу бурову установку В319 - "Україна".

Раніше стало відомо, що Росія перемістила дві самопідйомні бурові установки (В-312 і В-319). Держмитслужба повідомила, що вони незаконно переміщені із зони Одеського газового родовища ближче до окупованого півострова Крим.

"Коммерсантъ" повідомив, що установки "Чорноморнафтогазу" були екстрено евакуйовані під військовим конвоєм через можливий арешт вишок за позовом "Нафтогазу України".

Кримський "Чорноморнафтогаз" до 17 березня 2014 р. належав "Нафтогазу України", після анексії півострова Росією підприємство було "націоналізовано".

У 2011 році держпідприємство "Чорноморнафтогаз" придбало дві глибоководні бурові платформи за 400 млн доларів кожна. Юрій Бойко обіймав посаду міністра енергетики в 2011 році, тому бурові платформи охрестили "вишками Бойка". ЗМІ повідомляли, що Бойко має відношення до корупційної купівлі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: