У Львові терміново шукають донорів для 7-річної дівчинки з правцем

Дата публікації
У Львові терміново шукають донорів для 7-річної дівчинки з правцем

Associated Press

Потрібна рідкісна група крові – ІV (АВ) Rh-.

У Львові для лікування 7-річної дівчинки, у якої діагностували правець, шукають донорів рідкісної ІV (АВ) Rh- групи крові. Дитина перебуває в реанімації. 

Про це Суспільному повідомила директорка "ОХМАТДИТу" Олександра Бурда.

"Дитинка є важка, в реанімації. Вона має складну комбіновану інфекцію. Гарячка спричинила інтоксикацію організму, а відповідно падають показники гемоглобіну та еритроцитів. Щоб стабілізувати стан пацієнтки, треба провести переливання крові. Це дозволить скомпенсувати дефіцит еритроцитів, окрім того, переливання має імуномоделюючу функцію", — каже Олександра Бурда.

Нагадаємо, дитину із симптомами правця госпіталізували 13 липня. Відтоді, протягом двох тижнів, дівчинка перебуває на апараті ШВЛ.

Донорів крові просять прийти до Обласної служби крові на Пекарську, 65 і повідомити, що хочете здати кров для дитини – Ковальської Ліліани Андріївни (дитина з правцем).

Довідка

Правець — це гостре інфекційне захворювання. Летальність хвороби становить 40%.

Від людини до людини правець не передається. Захистити від інфекції може лише вакцинація. Діти до 18 років повинні щепитися у віці 2-4-6-18 місяців та 6 і 16 років. Дорослі, починаючи з 26 років, мають вакцинуватися раз на 10 років.

День донора: якої крові зараз треба найбільше

День донора: якої крові зараз треба найбільше
Наступна публікація