У Могильова в розкраданні зброї зробили винним Луценка

У Могильова в розкраданні зброї зробили винним Луценка

Юрій Луценко. Ілюстрація / Фото: УНІАН

У Міністерстві внутрішніх справ України вважають, що розкрадання міліцією зброї в Харкові та Львові стало можливим через потурання колишнього керівника міністерства Юрія Луценка.

У МВС у розкраданні арсеналу львівського університету внутрішніх сил звинуватили колишнього очільніка міністерства Юрія Луценка.

Про це заявив начальник Департаменту внутрішньої безпеки МВС України Олександр Мечетний.

"За останні роки МВС керували люди, які не зовсім розуміли, що таке МВС. Тому з`явилося деяке розслаблення особового складу. Робота МВС, мабуть, була побудована так, що дала можливість потуранню", - сказав начальник департаменту.

На уточнююче питання журналістів, за якого саме міністра робота ВВС не була налагоджена належним чином, він сказав: "Попереднім міністром був Луценко, я думаю, що так".

Продовжуючи тему зникнення великої кількості зброї, зокрема, у Львівському державному університеті внутрішніх справ Мечетний відзначив, що недостача була виявлена в результаті перевірки, проведеної на доручення глави МВС після виявлення пропажі пістолетів в одному з відділів міліції в Харківській області. В результаті проведеного службового розслідування встановлено, що впродовж 2008-2011 років начальник складу озброєння університету виносив зброю з метою подальшого продажу, зокрема, викрадену зброю він передавав жителю Львова, колекціонеру військової амуніції, який частину зброї залишив у себе, а частину, у свою чергу, перепродав.

За словами Мечетного, в результаті розкрадання арсенал університету зменшився на 130 одиниць зброї, з яких 106 – бойова, 9 – навчальна, також пропало 15 ракетниць.

Частину осіб, яким було продано зброю, встановлено в кількох містах України, у них вилучено 30 одиниць бойової зброї, крім того, 57 одиниць інших видів озброєння, а також 71 гранату, 2 міни, більш як 100 штук мисливської зброї.

Як встановила перевірка і слідство, матеріально відповідальна особа, виносячи зброю зі складу, продавала пістолети по 300-400 дол. за штуку, автоматичну зброю – по 600-800 дол.

Як відзначив Мечетний, серед знайденого і поверненого озброєння два кулемети, 11 автоматів, 2 гвинтівки, решта – пістолети.

Водночас, начальник департаменту відзначив, що в рамках порушеної кримінальної справи фігурує 12 осіб, чотирьом із яких обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Серед фігурантів кримінальної справи - проректор університету з економічних питань, який звинувачується у зловживанні службовим становищем, а також старший інспектор з озброєння, який за своєю посадою мав здійснювати контроль зброї, що зберігається в навчальному закладі, проводити інвентаризацію.

У Львові продовжують розслідувати найбільше розкрадання бойової зброї в Україні з радянських часів.

Вже затримано одного співробітника Інституту внутрішніх справ. За даними джерел "Сегодня", він продавав пістолети по 350 доларів за одиницю, а автомати - по 500 доларів.

Раніше комісія МВС виявила, що зі складів Львівського держуніверситету МВС безслідно зник цілий арсенал зброї - близько 140 пістолетів Макарова, кілька автоматів Калашникова, гвинтівки і навіть кулемет.

Варто нагадати, що 16 вересня в Харкові співробітники СБУ затримали при спробі продати п'ять пістолетів Макарова співробітників Комінтернівського райвідділу міліції. Саме після цього інциденту міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов наказав перевірити, скільки зброї у всіх підрозділах міліції та навчальних закладах МВС. І приголомшуючий результат ревізії змусив негайно приїхати до Львова комісію МВС на чолі із заступником міністра внутрішніх справ.

Читайте також:

Затримано підозрюваного у продажу арсеналу Інституту внутрішніх справ

Москаль вважає нинішню міліцію головним торговцем зброєю

У Львові з університету викрали 140 одиниць зброї

Скандал із продажем зброї у Харкові: 4 міліціонерів затримано, 11 - звільнено

Повʼязані теми:

Наступна публікація