Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МОЗ хоче нанести удар по народних цілителях

Народна медицина з наукової точки зору не обґрунтована - Супрун.

МОЗ України хочуть скасувати видавання спеціального дозволу на заняття народною медициною.

Народна медицина - це метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, що ґрунтується на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації переконана у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Що це за методи та як їх можна обґрунтувати з наукової точки зору - доказовій медицині невідомо. По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів", - пише Супрун.

Якщо сучасна медична наука не визнає практику цілителів, знахарів і екстрасенсів як метод лікування, то цього не може визнавати закон і держава.

"У жодному разі Міністерство охорони здоров’я не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати. Підготовлений Законопроект передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття цілительством. Також він забороняє рекламу народної медицини", - написала очільниця МОЗ.

Якщо закон ухвалять, то він не визнаватиме діяльність цілителів, як таку, що може допомогти вилікуватися, переконана Супрун.

Раніше Міністерство охорони здоров’я України розробило законопроект, що регулюватиме рекламу лікарських засобів. Про це повідомила виконувач обов’язків глави МОЗу Уляна Супрун. За її словами, наша країна значно відстає від західних у способі та подачі реклами, адже за кордоном є чіткі правила та норми. Супрун наголосила, що більше половини спожитих українцями ліків у 2017 році становили такі, ефективність яких не доведена. 

ВідеоМОЗ закликає скасувати заборону серії вакцин для профілактики ряду хвороб

Міністерство хоче скасувати заборону серії вакцин для профілактики поліомієліту та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку. Раніше серію препаратів виробництва Індії та Франції заборонила Держслужба з контролю лікарських засобів. Трапилось це після смертельного випадку з немовлям. Вакцинація не була причиною смерті дитини, вважають у МОЗ.

МОЗ закликає скасувати заборону серії вакцин для профілактики ряду хвороб

Залиште свій коментар

Вибір редакції