Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У МОЗ розповіли, як будуть сформовані тарифи на медпослуги

Коефіцієнти до тарифів будуть формуватися залежно від складності.

Тарифи на медичні послуги будуть сформовані за принципом "діагностично родинних груп".

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, пише Інтерфакс.

"Тарифи на медпослуги будуть розраховані по так званих "діагностично споріднених групах" (DRG), групах захворювань, схожих між собою фінансово і клінічно. Спочатку групуються всі клінічні параметри, наприклад, все, що стосується апендицитів. І вже серед апендицитів групуються ще дві групи - одна дешева, друга дорога. Тариф буде розраховуватися так: базова ставка, помножена на коефіцієнт. Базова ставка - це середня вартість середнього випадку у країні", - сказав він.

Ковтонюк зазначив, що коефіцієнти до тарифів будуть формуватися залежно від складності, за групою захворювань, типу лікарні, а також будуть частиною політики охорони здоров'я.

"Ми дуже уважно аналізуємо дані по регіонах, бачимо, де яка собівартість тієї чи іншої медпослуги, де найбільш ефективно використовується ліжковий фонд. Ми бачимо, що для більшості лікарень собівартість приблизно однакова, але є клініки, де показники вибиваються, де вони набагато вищі або набагато нижчі. Тоді ми робимо ряд припущень, чому так відбувається, і перевіряємо їх. Коли ми підрахуємо собівартість на практиці, коли зрозуміємо і побачимо всі ці витрати, тоді і визначимо тариф", - сказав він.

Нагадаємо, 1 січня розпочалася обіцяна реформа медицини, за яку парламент остаточно проголосував ще 19 жовтня 2017 року. Міністерство охорони здоров'я наразі ухвалило всі необхідні документи для впровадження медреформи й написало приблизний "план робіт". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції