У завезених з Єгипту мандаринах сидів небезпечний шкідник

Дата публікації
Перегляди
1326
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У завезених з Єгипту мандаринах сидів небезпечний шкідник

Єгипетські мандарини надійшли до Одеси разом із небезпечними комахами

У пункті карантину рослин на Одещині, у партії мандарин було виявлено середземноморську плодову муху.

Державні інспектори з карантину рослин в Одеській області виявили небезпечного шкідника у партії мандарин – середземноморську плодову муху. Заражений вантаж надійшов з Єгипту.

Загальна вага вантажу склала 16,8 тонн.

Наразі вжито всіх необхідних фітосанітарних заходів – вантаж затримано та знезаражено. Фахівцями складене нотифікаційне повідомлення.

Усього протягом 2011 року до України імпортовано понад 300 тисяч тонн плодів цитрусових. Єгипет є одним із основних постачальників фруктів.

Плодова муха віднесена до групи найнебезпечніших і шкідливих комах практично в усіх країнах, де вирощуються рослини, які вона може ушкодити. Зокрема, до зони ризику потрапляють цитрусові, інжир, гранат, банан, абрикос, яблуні, сливи, томати, баклажани, тобто ті продукти, які є популярними серед українців.

Зважаючи на те, що обсяги імпортованих плодів з кожним роком збільшуються, фітосанітарна служба посилює контроль за свіжими плодами. Так, у минулому році з метою виявлення плодової мухи в Україні було використано понад 2000 феромонних пасток. Фахівці обстежували, в першу чергу, території первинних пунктів ввезення імпортних плодів - плодоовочеві склади, приватні та промислові фруктові сади. Найбільше пасток було виставлено в Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1326
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація