Україна та Литва обмінюватимуться товарами на поїзді з GPS

Дата публікації
Перегляди
1745
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна та Литва обмінюватимуться товарами на поїзді з GPS

"Вікінг" відправиться з порту Одеси

Завдяки використанню електронних замків із функцією GPS–GSM навігації митники зможуть відстежити поїзд "Вікинг" на усіх відрізках шляху.

Днями стартує пілотний експеримент з переміщення товарів поїздом комбінованого транспорту "Вікінг" з використанням електронних замків із функцією GPS–GSM навігації.

Під час експерименту товари будуть переміщуватись транзитом по території України та Республіки Білорусь до Республіки Литва. Про це повідомили в прес-службі Держмитслужби.

Експеримент розпочнеться у зоні діяльності Південної митниці, де в Одеському морському торгівельному порту контейнери з товаром будуть завантажені на платформи поїзда, і завершиться у литовському морському порту міста Клайпеда.

Використання електронних замків із функцією GPS–GSM навігації надасть можливість митникам країн-учасників експерименту відслідкувати місце знаходження товару на усіх відрізках шляху. Інформація про місцезнаходження товарів та проходження усіх етапів митного контролю й оформлення товарів буде поступати до Моніторингового центру Держмитслужби України.

Передбачено, що декларування та митне оформлення товарів, які переміщуватимуться в рамках експерименту, буде здійснюватися в електронному вигляді з використанням електронних вантажних митних декларацій.

За експериментом будуть спостерігати експерти митних служб України та Республіки Литва. Результати експерименту будуть обговорені під час міжнародного телемосту між учасниками експерименту, який в Одесі 29 листопада цього року.

Нагадаємо, що влітку Кабінет міністрів затвердив план заходів з підвищення ефективності використання поїзда комбінованого транспорта "Вікінг", відповідно до якого передбачено покращення технології організації роботи поїзда, удосконалення контрольних процедур відносно транзитних вантажів в пунктах пропуску в морських портах.

Основною метою зазначеного плану є залучення партнерів до участі у реалізації проекту розвитку вантажних перевезень у напрямку Балтійське море–Чорне море, а також спрощення митних процедур.

Про результати та перспективи розвитку контейнерних перевезень поїздом "Вікінг" буде проінформовано після завершення експерименту та підведення його підсумків.

Читайте також:

Відкрився продаж залізничних квитків на новорічні свята

Українцям дозволили безмитний імпорт товарів на 2 тис. євро

Генпрокурор Литви наїхав на пішохода і одразу подав у відставку

У Вільнюсі заборонили подавати милостиню

Наступна публікація