Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна та Польща порозумілися у мовному питанні

Україна та Польща порозумілися у мовному питанні

Нацменшини, які проживають у обох країнах, зможуть без перешкод вивчати рідну мову.

Україна та Польща підписали декларацію, що гарантує польській національній меншині в Україні та українській національній меншині в Польщі право вивчати рідну мову та навчатися цією мовою, повідомляє Польське радіо сьогодні, 25 жовтня.

Зазначається, що документ було підписано міністрами освіти обох країн. Анна Залєвська (Польща) та Лілія Гриневич (Україна) нагадали про дію міжнародних угод на тему взаємного співробітництва. А польська очільниця також підкреслила, що підписана декларація підтверджує попередні угоди між країнами: "Де в угодах і порозуміннях знаходиться однозначне ствердження, що обидві сторони гарантують громадянам України в Польщі та полякам в Україні навчання рідної мови і рідною мовою," – заявила вона.

Як повідомлялося раніше, 17 жовтня міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр національної освіти Польщі Анна Залєвська заявили, що незабаром буде підписано декларацію про гарантії представникам польської меншини отримання повної загальної середньої освіти в польських школах в Україні рідною мовою з послідовним збільшенням частки предметів, що викладаються українською мовою.

Нагадаємо, згідно із законом "Про освіту", який президент Петро Порошенко підписав у вересні, єдиною мовою навчання в Україні буде українська. Таке рішення викликало обурення зі сторони деяких країн. Зокрема Румунія та Угорщина жорстко його розкритикували, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Відео Польща та Угорщина звинувачують Україну у порушенні угоди про асоціацію з ЄС

Залиште свій коментар

Вибір редакції