Українці розчарувалися в державі і вірять тільки в сім'ю

Дата публікації
Перегляди
3009
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці розчарувалися в державі і вірять тільки в сім'ю

Ілюстрація

На другому місці серед моральних орієнтирів для українців знаходиться церква (37,2%), на третьому місці - школа чи інший навчальний заклад.

Більшість українців не вважають державу носієм моральних цінностей. Про це свідчать результати телефонного опитування "Моральні орієнтири українців", проведеного Інститутом Горшеніна в жовтні 2011 року.

"Відповідаючи на запитання, "Що для вас є головним носієм моральних цінностей?", 83,2% респондентів вибрали варіант "сім'я". Цей же показник лідирував в попередні роки, проте раніше він був істотно нижчий - на рівні 74%", - повідомила експерт інституту Наталія Клаунінг.

На другому місці для українців знаходиться церква (37,2%), на третьому місці - школа чи інший навчальний заклад, далі - література і кінематограф.

"Що примітно - держава знаходиться тільки на шостому місці. І в порівнянні з 2007-м роком, коли державу вважали носієм моральних цінностей близько третини опитаних (34,6%), сьогодні їй відводить таку функцію лише кожен п'ятий українець (21,3%)", - зазначила експерт.

Вона також додала, що в Радянському Союзі держава було носієм певної ідеології, яку вона транслювала за допомогою кінематографа, літератури і навіть сім'ї - осередку суспільства, що передає меседжі державної ідеології. Сьогодні ситуація зовсім інша: мало хто вважає, що держава є джерелом моральних цінностей.

"Ми вважаємо, що це нормально, тому що моральні цінності дійсно повинні формуватися в сім'ї", - зазначила Клаунінг.

"Порівняно з 2007-м і 2009-м роками, позиції сім'ї та церкви зміцнилися, а ось позиції школи впали на чотири пункти, а держави - на 12 пунктів порівняно з 2007-м роком. Мабуть, є розчарування в державі, як інституті, що відповідає за підтримання рівня ідеології та моралі. У цьому контексті все більше зростає суспільне розчарування з приводу школи, оскільки вона давно і остаточно зняла з себе функцію виховання, залишивши тільки функцію навчання », - підкреслила Марина Ткаченко, експерт Інституту Горшеніна у сфері соціального проектування.

За однією з версій, озвученої Наталією Клаунінг, більша довіра до держави як носія моральних цінностей у 2007-му році могла бути пов'язана з очікуваннями після Помаранчевої революції.

Читайте також:

БЮТ розкритикував законопроект своїх колег про мораль

Азаров хоче повернути Україні моральні цінності СРСР

Українці хочуть бути депутатами, щоб красти гроші з бюджету

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3009
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація