Український флот отримав новий десантно-штурмовий катер

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Український флот отримав новий десантно-штурмовий катер

Судно повністю вітчизняного виробництва має чудові характеристики і низьку ціну.

Україна отримала перший десантно-штурмовий катер проекту 58503 "Кентавр". У церемонії спуску корабля на воду взяв участь секретар РНБО Олександр Турчинов.

Посадовець нагадав, що Україна має давні морські традиції, що беруть початок із військових походів князів Київської Русі в Чорне море. "Тобто, можна сказати, що історія українських військово-морських сил налічує більш ніж тисячу років", - наголосив він.

Політик звернув увагу на те, що протяжність морської ділянки державного кордону України становить 1355 кілометрів, і вона має бути належним чином захищена. "Особливої актуальності питання нарощування потенціалу ВМС набуває через збільшення військової присутності РФ в Азово-Чорноморському регіоні та блокування морського судноплавства в Азовському морі", - пояснив Турчинов.

Він також похвалив вітчизняну оборонну промисловість, котра здатна виробляти конкурентоспроможну та надійну техніку. "Цей катер повністю спроектовано та збудовано в Україні, його характеристики відповідають кращим світовим зразкам", - заявив Турчинов і додав, що перевагою українського судна є його порівняно невисока вартість.

Росія посилює свій Чорноморський флот та збільшує кількість військових на узбережжі

Росія посилює свій Чорноморський флот та збільшує кількість військових на узбережжі

Броньований катер здатний рухатися зі швидкістю 40 вузлів і перевозити 36 морських піхотинців зі штатним озброєнням, достатнім для організації на березі опорного пункту. Судно має реактивну систему залпового вогню та два бойових модулі з крупнокаліберними кулеметами та гранатометами, які за рахунок системи стабілізації можуть вести прицільний вогонь, не зменшуючи швидкості руху катера.

Наступна публікація