Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні 100 тисяч ромів живуть у таборах – голова Нацполіції

Цього року до поліції надійшло шість повідомлень щодо нападу на такі поселення.

У різних регіонах України є близько 3,1 тисячі місць компактного проживання ромів, яких нараховується понад 100 тисяч осіб.

Такі цифри повідомив голова Нацполіції Сергій Князєв, передає прес-служба відомства.

"Це кількість ромів, які проживають саме в таборах. Цього року до поліції надійшло шість повідомлень щодо нападу на такі поселення: три – у Києві, два – у Львівській області, одне – у Тернопільській", - уточнив він.

Нині в поліції зареєстровано дев'ять кримінальних проваджень, з яких чотири - за фактами хуліганських дій, три – за ознаками порушення рівноправності громадян, одне - за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, а також одне провадження – за фактом умисного вбивства. Всі ці злочини є однотипними і пов’язані із нападами на місця компактного проживання ромів групами радикально налаштованої молоді.

"Мета правопорушень – публічне знищення таких поселень та збурення соціальної напруги в державі. Усі ці напади – добре сплановані та організовані. До них причетні парамілітарні громадські організації, які хибно позиціонують себе захисниками правопорядку, незаконно наділивши самі себе функціями забезпечення публічної безпеки", - сказав Князєв.

Нагадаємо, останній напад на табір ромів стався 23 червня на околиці Львова. Група молодиків з ножами напали на ромів – вбили 24-річного рома, також завдали колоті рани 10-річному хлопчику, 19-річному юнаку та 30-річній жінці. Поліція затримала сімох неповнолітніх нападників та 20-річного організатора нападу і вбивства.

ВідеоТроє з вісьмох підозрюваних у нападі на табір ромів залишаться за ґратами

Суддів не розчулили. Два місяці за ґратами залишатимуться щонайменше троє з вісьмох підозрюваних у нападі на табір ромів та вбивстві одного з поселенців. Апеляційний суд Львівщини залишив без змін запобіжний захід та не відпустив під домашній арешт ані двох неповнолітніх підозрюваних, ані 20-річного Андрія Тичка. 

Троє з вісьмох підозрюваних у нападі на табір ромів залишаться за ґратами

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції