Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні катастрофічно не вистачає обладнання для радіологічного лікування 70% хворих на рак

Частина онкохворих помирає, не дочекавшись допомоги.

70% усіх хворих на рак - а це близько 100 тисяч українців - потребують радіологічного лікування. Однак обладнання для такого лікування онкохворих катастрофічно не вистачає. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

В Олександрійському онкодиспансері є радіологічний апарат, куплений ще за Радянського Союзу. На кобальтовій установці проходять променеву терапію хворі на рак. Однак відділення зачиняється - апарат відпрацював свій ресурс.

Кобальтові установки - це застаріла технологія, увесь світ перейшов на лінійні прискорювачі. В Олександрії не можуть знайти 7 мільйонів на ремонт, а 70 мільйонів на лінійний прискорювач - у лікарні про це навіть не мріють.

Виконувач обов'язків головного лікаря онкодиспансеру каже, що смертність від раку у їхньому місті тільки збільшуватиметься, тому що пацієнти, навіть продавши квартиру чи машину, не можуть потрапити на лікування на лінійному прискорювачі. Така ситуація майже в усіх регіонах. В Україні досі працює безліч застарілих кобальтових установок.

Навіть в Національному інституті раку всього лише один сучасний апарат. На опромінення постійна черга, на день опромінюється 105-112 пацієнтів. Для кожного створюють спеціальні пластичні маски з мітками. Лінійний прискорювач дозволяє точно знищувати пухлину і не шкодити сусіднім органам. 

Через нещадну експлуатацію цей єдиний апарат в інституті раку час від часу виходить з ладу. Під час останньої поломки прискорювач не працював упродовж трьох тижнів. Онкохворим доводилося чекати, або шукати доступ до інших апаратів. На всю країну їх не більше трьох десятків, якщо врахувати і приватні лікарні. А треба їх в рази більше. Для порівняння – у сусідній в Польщі 150 лінійних прискорювачів і нуль кобальтових установок.

Радіологічного лікування в рік потребують до ста тисяч українців. Через обмежений доступ частина онкохворих помирає, не дочекавшись допомоги. Тим часом, на складах з 2011 року  лежить без діла лінійний прискорювач, куплений за 27 мільйонів гривень для інституту раку. Однак за 8 років різні керівники установи не змогли обладнати бункер, аби запустити його в роботу. А він би міг допомогти сотні хворих на день.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Відео 70% хворих на рак українців потребують радіологічного лікування, однак обладнання обмаль

Україна лише на 20% забезпечена лінійними прискорювачами. Лікарі ще досі користується кобальтовими установками, від яких, наприклад, уже давно відмовилася сусідня Польща. В Міжнародний день радіології ТСН поцікавилася, наскільки застарілим обладнанням користуються в Україні і що від нього більше: користі чи шкоди.  

70% хворих на рак українців потребують радіологічного лікування, однак обладнання обмаль

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції