В Україні мобільні оператори можуть запустити 4G з 30 березня

Дата публікації
Перегляди
5725
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Україні мобільні оператори можуть запустити 4G з 30 березня

Фото: pixabay.com

Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним.

Український державний центр радіочастот готовий до видачі компаніям мобільного зв’язку перших дозвільних документів на експлуатацію базових станцій зв’язку четвертого покоління.

Про це йдеться на сайті центру.

Генеральний штаб ЗС України погодив операторам документи на використання радіочастотного ресурсу. Це дозволило фахівцям держпідприємства завершити роботи із здійснення частотних присвоєнь та видачі дозволів для РЕЗ нового стандарту зв’язку.

"Довгоочікуваний 4G в діапазоні 2600 МГц нарешті стане доступним. Тому це приємна новина і для користувачів послуг, які одними з перших отримають переваги сучасної технології – надійний та швидкісний інтернет", – йдеться у повідомленні.

Після отримання операторами відповідних ліцензій, стане реальністю впровадження 4G в діапазоні 1800 МГц.

Щоправда, 4G – перспектива не одного дня. Технологія буде впроваджуватись, як і 3G, – поступово.

Зокрема, Київстар планує запустити перші 4G мережі в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Ужгороді, Вінниці, Хмельницькому, Івано-Франківську, Тернополі та Львові. Також 4G зв'язком можна буде скористатися біля прикордонних пунктів у Волинській та Львівській областях і в курортних містечках Одеської та Запорізької областей.

Vodafone збирається запустити 4G у вказаному вище діапазоні в 28 містах: Києві, Борисполі, Вишневому, Чабанах, Дніпрі, Павлограді, Харкові, Куп'янську, Запоріжжі. Енергодарі, Львові, Полтаві, Сумах, Івано-Франківську, Чернівцях, Новоселиці, Луцьку, Кропивницькому, Одесі та Херсоні. Пізніше до них додадуться Бровари, Ірпінь, Лиманка, Бердянськ, Ужгород, Мукачево, Паляниця та Яремче.

4G-інтернет в Україні та підвищення зарплат для цінних кадрів - економічні новини

4G-інтернет в Україні та підвищення зарплат для цінних кадрів - економічні новини

Мобільний оператор lifecell поки не озвучував свої плани і зазначав, що запуск послуги планує в найбільших містах.

Нагадаємо, раніше найбільші оператори України поділили 4G-частоти. Оператор мобільного зв`язку "Київстар" за результатами торгів "із голосу" став переможцем конкурсу на 4G-зв`язок у діапазоні 1800 МГц з четвертого із шести лотів, запропонувавши за ліцензію 612 млн грн.

Vodafone став переможцем конкурсу на 4G-зв`язок у діапазоні 1800 МГц по п`ятому із шести лотів, запропонувавши за ліцензію 742 млн грн. Під час торгів ставку було піднято майже втричі порівняно з початковою вартістю в розмірі 265 млн грн.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5725
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація