Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Найбільші оператори України поділили 4G-частоти

Мінімальний крок збільшення ціни під час торгів становив 5% від стартової вартості ліцензії.

Сьогодні, 6 березня 2018 року в Україні відбувся другий розпродаж ліцензій для четвертого покоління стільникового зв’язку в діапазоні 1800 МГц. 

Зокрема, у тендері взяли участь найбільші українські оператори Київстар (понад 26 млн абонентів), Vodafone Україна (20,9 млн абонентів) та Лайфселл.

Оператор мобільного зв`язку «Київстар» за результатами торгів «із голосу» став переможцем конкурсу на 4G-зв`язок у діапазоні 1800 МГц з четвертого із шести лотів, запропонувавши за ліцензію 612 млн грн, повідомляє УНІАН.

Зазначається, що початкова вартість з четвертого лоту після розкриття тендерних пропозицій становила 271,625 млн грн. Згідно з умовами тендеру, мінімальний крок збільшення ціни під час торгів становив 5% від стартової вартості ліцензії - 13,581 млн грн. Окрім того, «Київстар», став переможцем конкурсу на 4G-зв`язок у діапазоні 1800 МГц із шостого з семи лотів, запропонувавши за ліцензію 900 млн грн.

Своєю чергою, «Vodafone» став переможцем конкурсу на 4G-зв`язок у діапазоні 1800 МГц по п`ятому із шести лотів, запропонувавши за ліцензію 742 млн грн. Під час торгів ставку було піднято майже втричі порівняно з початковою вартістю в розмірі 265 млн грн. 

Зокрема, загалом усі три оператори заплатять за шість лотів 5,43 млрд грн. Найбільше витратить Київстар – 2,837 млрд грн., ВФ Україна – 1,8 млрд грн., а Лайфсел не купував додаткових лотів. 

"Сьогодні ми вручаємо ліцензії переможцям 4G-тендеру. Отже, можна впевнено стверджувати, що 2018 року українські споживачі отримають можливість користуватися сучасними послугами 4G зв`язку. За чотири роки ми впровадили дві технології - 3G та 4G. Різниця тоді і тепер – це як з дрезини пересісти на сучасний швидкісний експрес. Вже цього року великі міста, - до 60% населення, - отримають значно якісніші, сучасніші Інтернет-послуги із значно вищою швидкістю", - написав на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко. 

Нагадаємо, 9 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про старт процедури продажу ліцензій зв'язку 4G. Початкова вартість ліцензії на частоти четвертого покоління рухомого (мобільного) радіозв'язку становитиме 6,3 млрд грн. Планується, що покупці виплатять до 25% початкової вартості частот операторам-донорам, якими є "Київстар", "Vodafone Україна", "ММДС Україна". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції