Верховний суд попросив Пшонку навчити заступника етики

Судді повдомили, що Гаврилюк порушив Конституцію України та зашкодив авторитету Суду.

Судді Верховного суду заявили про порушення принципiв незалежностi суду та етики заступником генпрокурора Михайлом Гаврилюком.

Про це йдеться у зверненнях суддів до Генерального прокурора та Вищої ради юстиції, повідомляє прес-служба ВСУ.

Судді нагадали, що відповідно до частини першої статті 124 Конституції правосуддя в Україні здійснюється виключно судами.

"Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються", - підкреслили вони.

У звернені зазначається, що 7 листопада 2011 року заступник генпрокурора Гаврилюк провів брифінг, на якому зробив публічну заяву про те, що до Вищої ради юстиції надійшли звернення від народних депутатів, в яких містяться дані про порушення присяги суддями Судової палати у кримінальних справах ВСУ.

Гаврилюк зазначив, що судді Верховного суду "змінили вироки 15 особам, що вчинили вкрай небезпечні для суспільства насильницькі злочини з корисливих мотивів (вбивства, зґвалтування). Абсолютно необґрунтовано та незаконно судді змінили злочинцям покарання з довічного позбавлення волі на строк 15 років".

Крім того, на цьому брифінгу Гаврилюк вказав на можливість звільнення суддів Верховного суду, причетних до прийняття зазначених судових рішень, з посади за порушення присяги судді і притягнення їх до кримінальної відповідальності.

"Правова оцінка Гаврилюком, як заступником генпрокурора обґрунтованості та законності судових рішень ВСУ, його висловлювання щодо порушення суддями ВСУ закону, зроблені до проведення в установленому законом порядку перевірки зазначених звернень народних депутатів України (тобто за відсутності будь-яких правових підстав), є порушенням визначених Конституцією, законами України та міжнародно-правовими актами гарантій незалежності суддівської діяльності", - заявили судді.

Крім того, вони назвали заяву Гаврилюка "проявом незаконного втручання у здійснення правосуддя суддями ВСУ, неправомірного впливу на них у зв'язку з виконанням професійних обов'язків".

"Зроблені за таких обставин оцінки та висловлювання Гаврилюка не тільки завдають шкоди авторитету ВСУ, але й дискредитують ГПУ, порушують правові засади її діяльності", - йдеться у зверненнях.

Судді ВСУ вважають, що "Гаврилюк, допустивши публічні заяви зазначеного вище змісту до проведення в установленому законодавством порядку перевірки відповідних депутатських звернень, порушив гарантовані на конституційному та міжнародно-правовому рівні засади та принципи самостійності суду і незалежності суддів, а також законодавчо визначені обов'язки, етику та основи діяльності працівників прокуратури".

Судді звертаються до генпрокурора з проханням у межах своїх повноважень вжити відповідних заходів правового реагування щодо заступника генпрокурора Гаврилюка.

Звернення затверджено зборами суддів Верховного суду 14 листопада 2011 року.

Читайте також:

Суддів, які випустили фігурантів "газової справи", хочуть покарати

У Тимошенко кажуть, що суддям мстять за закриття справ проти неї

Янукович скасував обов’язкове оприлюднення всіх рішень судів

ГПУ звинуватила суддів у пом'якшенні вироків гвалтівникам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: