Відома сума збитків від витоку пального з танкера Delfi в Одесі

Дата публікації
Перегляди
1489
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Відома сума збитків від витоку пального з танкера Delfi в Одесі

Фото: УНІАН

Голова Держекоінспекції вважає суму збитків невисокою.

Сума збитків від витікання забруднюючих речовин із танкера Defi, який на світанку 10 вересня залишив одеський пляж "Дельфін", становить 16,3 тисячі доларів або близько 453 тисяч гривень.

"Ця сума остаточна", - повідомив голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, претензію на добровільне відшкодування збитків направили судновласнику. Окрім того, Адміністрація морських портів України отримала листа із вимогою негайно інформувати Держекоінспекцію в разі виявлення витоків із судна та забруднення акваторії, де воно перебуватиме після транспортування.

Мальований вважає суму збитків невисокою, та пояснює її обсяг законодавчо встановленими методиками.

"Збитки за скид всіх забруднюючих речовин у водні об’єкти розраховуються за однаковою методикою. Збитки за потрапляння однакової кількості нафтопродуктів та пальмової олії у водойму однакові. Хоча нафтопродукти несуть набагато більшу шкоду екосистемі ніж олія", - зауважив посадовець. 

Він додав, що Держекоінспекція ініціює зміни, щоб "сума збитків за такі кричущі порушення, як розлив нафтопродуктів у акваторії моря, становила справді значну суму".

"Власники суден повинні боятися скидати у воду небезпечні речовини через загрозу стягнень мільярдів гривень. Тільки так зможемо уникати таких ситуацій, як з танкером Delfi, який транспортували лише через рік після аварії", - написав Мальований. 

Нині, за результатами лабораторних досліджень, проведених фахівцями ДЕІ в Одеській області, виявлено перевищення нормованих значень ГДК за вмістом у воді нафтопродуктів. Їхній показник 10 вересня склав 0,09 мг/дм³.

Як повідомлялося, знятий  з мілини біля одеського пляжу "Дельфін" танкер Delfi відбуксували до порту Чорноморська, де вирішать його подальшу долю. 

Підйом "Делфі": де судно зараз і що з ним буде далі

Підйом "Делфі": де судно зараз і що з ним буде далі

Нагадаємо, танкер потрапив у кораблетрощу під час сильного осіннього шторму наприкінці листопада минулого року. Хвилями його прибило до берега, де він зачепився за хвилеріз та частково затонув. Власника зобов'язали прибрати Delfi до 31 березня або ж заплатити портовикам, щоб ці роботи виконали вони. Утім, цього не сталося. 

Кілька разів з танкера витікало пальне.

Роботи із підняття судна розпочалися усередині липня. Кілька спроб виявилися невдалими. 

Наступна публікація