Вищий спецсуд заборонив українським судам вживати слова "ДНР" і "ЛНР"

Суди отримали вказівку використовувати коректні формулювання для населених пунктів на окупованих територіях.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ України заборонив судам нижчих інстанцій використовувати слова "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка" для позначення окремих територій Донбасу.

Про це йдеться в інформаційному листі, яке ВССУ направив судам нижчих рівнів.

В документі наголошується, що практика використовувати "ДНР" і "ЛНР" в судових рішеннях є неприпустимою.

"Факт існування ні т. зв. "Донецької народної республіки", ні т. зв. "Луганської народної республіки" не визнається органами влади України, а в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей... вводиться особливий порядок місцевого самоврядування, визнані тимчасово окупованими територіями..." - йдеться в документі.

Українські суди також отримали вказівку використовувати коректні формулювання для населених пунктів, що розташовані на окупованій території, тобто без вказівки вищевказаних словосполучень.

Нагадаємо, Октябрський районний суд Полтави у червні 2016 року назвав окупований Донецьк містом у складі терористичної "ДНР". Позивач просила встановити факт смерті батька – мешканця Донецька, щоб отримати свідоцтво про смерть. Своєю чергою головуючий суддя Тімошенко Н.В. вказав у тексті ухвали після назви міста Донецьк "Донецька народна республіка", що означає приналежність міста до певної країни. 

Залиште свій коментар