Влада взяла курс на знищення посередників із продажу ліків

Дата публікації
Перегляди
1335
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Влада взяла курс на знищення посередників із продажу ліків

В аптеках, на думку урядовців, мають бути дешевші та якісніші ліки

Уряд ініціює знищення посередницьких мереж із перепродажу імпортованих ліків, адже вони призводять до здорожчення препаратів і послаблюють контроль над якістю медикаментів.

Рейтинг найчастіше фальсифікованих ліків на 100% збігається з найбільш розрекламованими медикаментами. Як правило, підробки на ринок викидають посередники, але уряд обіцяє покласти цьому край, ідеться в сюжеті ТСН.

Відтепер препарати ретельно перевірятимуть, щоправда, для початку інспекторам треба
озброїтися відповідними приладами.

Сучасні технології дають змогу за півхвилини
фальсифікат відрізнити від оригіналу, навіть не розпаковуючи пігулки. Портативний спектрометр зчитує хімічну формулу ліків на рівні атома.

Цей апарат дасть знати про неякісну сировину, неналежне зберігання або відверту підміну діючої речовини у препараті. Таких спектрометрів в Україні всього два і ті належать фармвиробникам.

Служба з лікарських засобів, хотіла б озброїти своїх інспекторів, які в аптеках шукають підробки. Тому усі переваги апарата рекламують голові уряду.

Азаров виглядав враженим, але чи куплять на гроші уряду спектрометри – невідомо. Наразі ж за якість ліків в Україні відповідають лабораторії, де роблять розгорнуті і глибокі дослідження.

За минулий рік з аптечних прилавків вилучили 3,5 млн упаковок препаратів. Вони потенційно небезпечні, але підробок серед них лише 16 найменувань.

70% препаратів в Україну завозять великі імпортери. Решта 500 компаній – це дрібні посередники, які всередині країни перепродують медикаменти кілька разів.

В службі лікарських засобів кажуть, саме на етапі перепродажу на ринок і викидають фальсифікат.

Чиновники не приховують, їхня мета – з 5 сотень імпортерів ліків залишити два десятка, щоб між виробником і аптекою був лише один посередник. Та й контролювати кілька десятків компаній значно легше, ніж кілька сотень.

Рейтинг найчастіше фальсифікованих ліків на 100% збігається з найбільш розрекламованими

Рейтинг найчастіше фальсифікованих ліків на 100% збігається з найбільш розрекламованими

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1335
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація