Вода для Криму: в Росії відкрили справу проти України за "екоцид"

Вода для Криму: в Росії відкрили справу проти України за "екоцид"

Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Справу відкрили проти "невстановлених осіб".

Російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу за статтею "екоцид" через "перекриття Північно-Кримського каналу з боку України" у 2017 році.

Про це повідомляє Слідчий комітет Російської Федерації. 

Справу відкрили проти "невстановлених осіб, які перебувають на території України", які після анексії "вирішили завдати шкоди економічній, соціальній та екологічній обстановці Кримського півострова шляхом перекриття Північнокримського каналу".

Зазначається, що російське слідство встановлює всі обставини злочину та причетних до нього осіб. У Росії стверджують, що через будівництво дамби на території Херсонської області від квітня 2014 року подавання дніпровської води через канал припинилося. "Відсутність належного водопостачання регіону викликає виснаження сільськогосподарських земель, призводить до зміни екосистем затоки Сиваш і його мілководних заток, а також стану популяцій тваринного світу", - йдеться у повідомленні.

У Слідчому комітеті зауважують, що протягом останніх шести років Сиваш став утричі солонішим, а популяція всіх розглянутих видів тваринного світу скоротилася, а "частину з них можна вважати такими, що взагалі зникли. 

"Перекриття Північнокримського каналу вплинуло на якість води, що використовується для пиття і господарських потреб, оскільки перевищення гранично допустимих норм солоності і жорсткості негативно позначається на здоров'ї людей", - заявляють в СК.

До слова, у квітні 2017 року Україна перекрила воду до анексованого Криму: на адмінкордоні звели дамбу. Вона має заслінку, яку можна відкрити будь-коли. 

Як повідомлялося, на восьмий рік незаконної окупації, український Крим нарешті отримав свій міжнародний майданчик. Першим кроком став перший саміт Кримської платформи, що відбувся 23 серпня в Києві. Символічно, що саме в цей день 1939 року Радянський союз та нацистська Німеччина уклали Пакт Молотова-Ріббентропа, що став прологом до Другої світової війни. І саме Росія майже за 70 років після її закінчення вперше перекроїла карту Європи, окупувавши Крим. 

Новини світу: Росія погрожує учасникам саміту "Кримської Платформи"

Новини світу: Росія погрожує учасникам саміту "Кримської Платформи"

Повʼязані теми:

Наступна публікація