Вступ України до НАТО: скільки громадян підтримує таку ідею

Вступ України до НАТО: скільки громадян підтримує таку ідею

Фото: Associated Press

Але невеликий відсоток українців вважає, що держава вступить до НАТО до кінця року.

Вступ України до НАТО підтримує майже половина населення країни - 43%. Натомість зовсім не підтримує таку ідею лише 12% опитаних українців.

Про це йдеться в опитуванні, проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) за сприяння "Нью Імідж маркетинг груп", результати якого презентували в "Інтерфакс-Україна".

Так, під час опитування, 21% українців відповіли, що, найімовірніше, підтримують ідею щодо приєднання України до НАТО, 7% - скоріше не підтримують, 12% - зовсім не підтримують, 12% - не мають однозначної думки з цього питання.

Крім того, 7% опитаних громадян, заявили, що повністю переконані що Україна вступить до Альянсу найближчим часом (до року). Ще 28% українців зазначили, що вступ можливий; але більше українців, зокрема 37%, вважають, що вступ до НАТО можливий, але не в найближчі роки.

Також ще 14% відповіли, що вступ до НАТО малоймовірний і 14% взагалі не вірять у вступ України до Альянсу.

Опитування проводили на всій території України, окрім тимчасово непідконтрольних територій частини Донецької та Луганської областей, окупованого Криму.

В дослідженні взяли участь 1 148 респондентів, яких опитували онлайн за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправляли потенційним респондентам із бази даних. Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років і старше. Статистична похибка з імовірністю 0.95 не перевищує 3,5%.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що в червні має відбутися саміт НАТО, на якому повідомлять, чи є підтримка надання Україні Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ). Після зустрічі з президентом Франції Зеленський наголосив, що Париж підтримує Україну на шляху до вступу до НАТО. Утім, зауважив, що вступ України до Альянсу залежить не лише від Франції.  

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що для повернення миру на тлі загострення агресії РФ Україна потребує дій. І найкращим способом, за його словами, буде дати Україні План дій щодо членства в НАТО. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: посол Мельник закликав Захід надати Україні членство в НАТО

Новини України: посол Мельник закликав Захід надати Україні членство в НАТО

Повʼязані теми:

Наступна публікація