Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як українці ставляться до ідеї перенести святкування Різдва – опитування

За останні роки підтримка перенесення святкування зросла.

Чверть опитаних українців підтримують перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 64% респондентів проти такої ідеї.

Про це йдеться у результатах опитування Соціологічної групи Рейтинг, яке відбувалося 5-8 грудня 2019 р.

Разом з цим, ще 7% зазначили, що їм байдуже це питання і 4% - не змогли відповісти.

Як зазначається, у динаміці зросла кількість тих, хто висловлюється на підтримку перенесення дати святкування Різдва - 2016 року лише 15% підтримували цю ідею, 69% – були проти.

Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на Заході: 43% підтримують і майже стільки ж не підтримують. У інших макрорегіонах опитані скоріше проти перенесення: у Центрі 23% – за і 66% – проти, на Півдні – 15% і 74% відповідно, на Сході – 14% і 74%. Дещо більше підтримують цю ініціативу більш забезпечені та опитані середнього й старшого віку.

Аудиторія: мешканці України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за регіонами, типом поселення, віком, статтю. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. 

Нагадаємо, Православна церква України не проти зміни церковного календаря, але там вважають, що це "не на часі". Тож найближчим часом переносити святкування Різдва там не збираються. Очільник ПЦУ Епіфаній пояснив, які є проблеми із перенесенням Різдва.

Відео Чим відрізняється католицьке Різдво від православного

Одне з найважливіших свят у християн західного обряду – Різдво. Сьогодні Святвечір святкують католики, протестанти та частина православних церков. Більшість християн світу святкують Різдво 25 грудня. Хто саме святкує Різдво у цей день та про традиції свята – дивіться у сюжеті.  

Чим відрізняється католицьке Різдво від православного

Залиште свій коментар

Вибір редакції