Янукович назвав "кричущим випадком" захоплення видавництва у центрі Києва

Мінкульт пропонує відновити археологічну експертизу при відведенні землі під будівництво.

Президент Віктор Янукович назвав ситуацію навколо видавництва А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га і капели імені Ревуцького "кричущим випадком".

Про це він заявив у п'ятницю під час засідання Гуманітарної ради.

"На жаль, аналіз чинного законодавства свідчить, що воно в нас дуже недосконале. Наочним прикладом цього незадовільного стану справ стають такі прикрі випадки, як, ситуація навколо перепланування будинку, в якому розміщені видавництво Iвана Малковича та приміщення хорової капели iм. Ревуцкого", - зазначив Янукович.

"Це взагалі кричущий випадок", - додав він.

"Добре, що оперативне втручання КМДА дало можливість врегулювати цю ситуацію, але переконаний, що зростання рівня подібних загроз для українських історичних об'єктів, зокрема, активізація нового будівництва без врахування вимог щодо їх охорони вимагає вжиття невідкладних заходів", - зазначив Янукович.

У свою чергу міністр культури Михайло Кулиняк запропонував відновити археологічну експертизу при відведенні землі під будівництво, щоб запобігти таким випадкам.

За його словами, цим законом також посилюється відповідальність за порушення законодавства щодо охорони культурної спадщини.

"Тобто запроваджується прийнятий у цивілізованому світі підхід до забудови історичних місць та територій. Тоді варвар з ломом і бульдозером тричі подумає перш ніж зазіхнути на пам'ятку архітектури, і такі випадки як з видавництвом А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га та капелою імені Ревуцького стануть просто неможливі", - зазначив він.

За словами Кулиняка, закон вже пройшов експертне обговорення і тепер доступний для громадського обговорення на сайті міністерства.

По завершенні цього він попросив Гуманітарну раду внести цей закон до Верховної Ради як невідкладний.

Нагадаємо, власник і директор видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іван Малкович заявив про рейдерську атаку на приміщення видавництва у центрі Києва.

Виявилося, що компанія "Тригліф", власник приміщення розміщеного над капелою і видавництвом, розпочала ремонт будівлі і розібрала перекриття між поверхами. Пізніше на вимогу правоохоронних органів ремонтні роботи було призупинено.

Тим часом в МВС запевнили, що ніякої рейдерського захоплення не було. У міліції наголосили, що виклик до Печерського райуправління був і на місце виїхали правоохоронці, проте надзвичайних інцидентів зафіксовано не було.

Читайте також:

У Кабміні доручили Попову розібратися з рейдерством на видавництві

Рейдерської атаки на видавництво не було - МВС

Малкович: рейдери забарикадувались і почали нівечити стіни та підлогу

До видавця "Гаррі Поттера" українською навідались рейдери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: