Долю Європи визначатиме тіньовий уряд - "клан восьми"

Шукати вихід з кризи буде так звана Франкфуртська група, яка, на думку західних журналістів, перебрала на себе керування Європою.

Ніколя Саркозі, Ангела Меркель
AFP
Ніколя Саркозі та Ангела Меркель
Одним з головних підсумків нещодавнього саміту G20 в Каннах, на який мало хто звернув увагу, стало фактичне створення паралельного, тіньового уряду, вважає іспанська газета El Mundo.

Журналісти охрестили його Франкфуртської групою (ФГ) за назвою міста, в якому пройшло перше зібрання його членів.

Там у Франкфуртській опері 19 жовтня вісім видатних європейських політиків зібралися на церемонію прощання з Жаном-Клодом Тріше, якого 1 листопада на посаді глави Європейського центробанку змінив Маріо Драгі.

ВЕРСІЯ ІСТРИКА: В 2018 РОЦІ НА ЄВРОПУ ЧЕКАЄ ВІЙНА

Серед них - канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі, яких за спільні дії з боротьби з кризою все частіше називають у Європі Меркозі; Жан-Клод Юнкер, президент Єврогрупи, групи міністрів фінансів 17 членів єврозони; директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, президент Євроради Херман ван Ромпей, президент ЄЦБ Маріо Драгі та Оллі Рен, єврокомісар з економіки і монетарної політики.

В El Mundo виникнення групи, по суті тіньового уряду Європи, вважають черговим проявом конфлікту між демократичною сутністю організації та нагальною необхідністю знайти вирішення кризи в Європі.

Вважається також, що ФГ стане гарною противагою зростаючому впливу Меркозі - за рахунок включення в групу представників загальноєвропейських структур на політику ЄС зможуть якось впливати не тільки Берлін з Парижем, а й дрібні держави.

Критики Франкфуртської групи звинувачують її в перших "вбивствах": маються на увазі заплановані відставки грецького прем'єра Георгіоса Папандреу та італійського Сильвіо Берлусконі, а також називають ФГ "політбюро", натякаючи на відсутність демократії.

Звичайно, є у групи і чимало прихильників. Їхній головний аргумент - необхідність невідкладно знайти ліки від кризи в Європі.

Читайте також:

Саркозі заявив, що обвал євро означатиме "смерть" Європи

Версія історика: в 2018 році на Європу чекає війна

Герхард Шредер запропонував створити Сполучені Штати Європи

Європу потішила смерть Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: