Перший президент ЄС виступив за розширення Євросоюзу

Обраний напередодні президент ЄС Херман Ван Ромпей висловив сподівання, що за 2 роки до Євросоюзу приєднаються нові країни.

Перший президент ЄС Херман Ван Ромпей висловився за розширення Євросоюзу. Водночас він не прокоментував можливість вступу до ЄС Туреччини.

"Я сподіваюся, що протягом найближчих двох з половиною років до ЄС приєднаються нові члени, зрозуміло, які виконуватимуть необхідні умови", - заявив він на прес-конференції одразу після обрання на посаду.

Ван Ромей назвав своїм основним завданням досягнення консенсусу з усіх питань і нагадав про відповідальність Європи та про її роль в сучасному світі.

"Без багатьох наших цінностей у світу не може бути майбутнього", - сказав він і додав, що ЄС користується величезним економічним впливом і представляє півмільярда людей. "Це соціальний проект, що спирається на солідарність і творчий підхід", - підкреслив Ван Ромпей.

Для перекладачів ця прес-конференція була нервовою. Перший президент ЄС вирішив показати, що він президент всіх європейців. І раз десять переходив з однієї мови на іншу. Він почав з французької, потім була англійська, а потім голландська - його рідна.

Як повідомлялося, історичне голосування, на якому було обрано президента ЄС та представника із зовнішньої політики пройшло 19 листопада в Бельгії на екстреному саміті голів Євросоюзу. Другу головну посаду в ЄС - міністра закордонних справ - отримала британка Кетрін Ештон.

"Для мене бути першою - це виклик. Я була першою жінкою - єврокомісаром від Великобританії, першою жінкою на посаді комісара з торгівлі, і пишаюся бути першою жінкою на цій посаді - верховного представника ЄС із зовнішньої політики", - заявила Ештон.

Прем'єр Бельгії Херман Ван Ромпей вступить на посаду президента Євросоюзу 1 січня 2010 року. До його функцій належить готувати роботу Європейської ради (засідання на рівні голів держав і урядів, а також голови Європейської комісії) і керувати нею.

Президент ЄС обирається на два з половиною роки і один раз може бути переобраний на другий термін. Його зарплата становить 293 тисячі євро на рік плюс накладні витрати.

Читайте також:

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Стала відома зарплата майбутнього президента Євросоюзу

МЗС: Україна може подати заявку на вступ у Євросоюз будь-якої миті

Італія: ЄС потрібна єдина армія для захисту від Китаю і США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: