Янукович поклав квіти до пам'ятника розстріляним професорам

Янукович поклав квіти до пам'ятника розстріляним професорам

Янукович поклав квіти до пам'ятника розстріляним професорам у Вроцлаві / Фото: Офіційний сайт Президента України

Українська і польські сторони не можуть вирішити, що буде написано на пам'ятнику у Львові біля слова "професори" - львівські чи польські.

Найближчим часом буде вирішено питання щодо напису на пам'ятнику загиблим професорам Львівського університету, який був встановлений у Львові в липні цього року.

Як повідомили у прес-службі глави держави, про це Віктор Янукович сказаву вівторок, 15 листопада, у Вроцлаві перед покладанням квітів до Пам'ятника розстріляним у 1941 році професорам Львівського університету.

За словами президента, у вирішенні цього питання його запевнили керівники місцевої влади.

Нагадаємо, у липні 2009 року, президент міста Вроцлав і міський голова Львова виявили спільну ініціативу увічнити професорів Львівського університету, які у 1941 році були розстріляні на Вулецьких пагорбах.

У липні 2011 року пам'ятник розстріляним професорам Львівського університету було урочисто відкрито на місці трагедії - Вулецьких пагорбах у Львові. Українська і польські сторони не можуть вирішити, що буде написано на пам'ятнику біля слова "професори" - львівські чи польські.

У липні 1941 року у Львові німецькі військові розстріляли представників польської інтелігенції, серед яких були професори Львівського університету. У 1964 році на Грюнвальдській площі Вроцлава було відкрито пам'ятник усім польським науковцям, вбитим та замордованим за часів гітлерівської окупації.

У 1981 році меморіальні таблички з прізвищами загиблих у Львові встановили у відділенні Польської Академії Наук у Вроцлаві та у головному корпусі Вроцлавського університету. Того ж року прізвища розстріляних львівських професорів з'явилися також біля пам'ятника на Грюнвальдській площі Вроцлава.

Читайте також:

Янукович повертається до Києва

Депутати Ради носять з собою портрети Януковича і спрей для роту

У Львові відкрили пам’ятник розстріляним польським професорам

Польща відкриє для українців 12 пунктів прийому візових анкет

Янукович поклав квіти до пам'ятника розстріляним професорам

Янукович поклав квіти до пам'ятника розстріляним професорам

Повʼязані теми:

Наступна публікація