Янукович завернув закон про біометричні паспорти

У президента є низка критичних зауважень до закону.

Президент Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною радою Закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України".

Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Як відзначили в прес-службі, прийнятий парламентом 23 вересня 2011 Закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" не може бути підписаний, оскільки:

- Несе ризики порушень конституційних прав громадян і гарантій цих прав; загальновизнаних прав людини; основоположних засад існування демократичної правової держави, якою є Україна;

- Порушує взяті Україною міжнародні зобов'язання, є кроком назад на шляху впровадження європейських та міжнародних стандартів у галузі прав людини, виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України;

- Не забезпечує безпеку громадян;

- Призведе до невиправданого істотного збільшення бюджетних витрат, негативно позначиться на бюджеті кожної сім'ї;

- Низка пропонованих Законом новацій не відповідають нагальним потребам теперішнього часу, є необгрунтованими і неприйнятними.

Нагадаємо, 23 вересня рада ухвалила закон про ведення біометричних паспортів. Як відомо, нові біометричні паспорти, за введення яких нещодавно проголосувала Верховна Рада, можуть обернутися значними неприємностями – із законом. Кожна людина має унікальний ідентифікатор. Він не дозволить сплутати її ні з ким іншим. Біометричні дані – це остання нерозкрита таємниця кожної людини. А відбитки пальців українців після введення біометричних документів найближчим часом можуть опинитися у базах даних міліції. Правозахисники з цього приводу давно стривожені. І не тільки в Україні.

Читайте також:

Нові документи обійдуться українцям в 1600 гривень

З біометричними паспортами українцям не світить безвізовий режим з ЄС

Закон про біометричні паспорти хочуть скасувати

Під Радою віруючі протестують проти "знака диявола"

Міністерство юстиції розкритикувало закон про біометричні паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: