Янукович завернув закон про біометричні паспорти

Янукович завернув закон про біометричні паспорти

Віктор Янукович / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

У президента є низка критичних зауважень до закону.

Президент Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною радою Закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України".

Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Як відзначили в прес-службі, прийнятий парламентом 23 вересня 2011 Закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" не може бути підписаний, оскільки:

- Несе ризики порушень конституційних прав громадян і гарантій цих прав; загальновизнаних прав людини; основоположних засад існування демократичної правової держави, якою є Україна;

- Порушує взяті Україною міжнародні зобов'язання, є кроком назад на шляху впровадження європейських та міжнародних стандартів у галузі прав людини, виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України;

- Не забезпечує безпеку громадян;

- Призведе до невиправданого істотного збільшення бюджетних витрат, негативно позначиться на бюджеті кожної сім'ї;

- Низка пропонованих Законом новацій не відповідають нагальним потребам теперішнього часу, є необгрунтованими і неприйнятними.

Нагадаємо, 23 вересня рада ухвалила закон про ведення біометричних паспортів. Як відомо, нові біометричні паспорти, за введення яких нещодавно проголосувала Верховна Рада, можуть обернутися значними неприємностями – із законом. Кожна людина має унікальний ідентифікатор. Він не дозволить сплутати її ні з ким іншим. Біометричні дані – це остання нерозкрита таємниця кожної людини. А відбитки пальців українців після введення біометричних документів найближчим часом можуть опинитися у базах даних міліції. Правозахисники з цього приводу давно стривожені. І не тільки в Україні.

Читайте також:

Нові документи обійдуться українцям в 1600 гривень

З біометричними паспортами українцям не світить безвізовий режим з ЄС

Закон про біометричні паспорти хочуть скасувати

Під Радою віруючі протестують проти "знака диявола"

Міністерство юстиції розкритикувало закон про біометричні паспорти

Повʼязані теми:

Наступна публікація