Міністерство юстиції розкритикувало закон про біометричні паспорти

Юристи вважають, що прийнятий закон порушує Конституцію, права людини і провокує корупцію.

Ухвалений Верховною Радою закон про введення біометричних паспортів порушує основні конституційні засади розвитку держави.

Про це говориться у повідомленні прес-службі Міністерства юстиції України.

"Офіційним приводом для ухвалення закону стала благородна мета - налагодження безвізового режиму з Європейським Союзом. Проте намагання досягнути поставлених цілей спровокували порушення основних конституційних засад розвитку держави", - вважають у міністерстві.

На дамку юристів, визначаючи безальтернативну технологію виготовлення паспортів, закон таким чином закріплює існуючу монополію у цій сфері, "тобто є потенційно корупціогенним".

До того ж, застосування передбаченої законом технології виготовлення документів призведе до здорожчання, що збільшить витрати державного бюджету, а відповідно й кожного громадянина, - наголошується в повідомленні .

Також зазначається, що положення про перелік інформації, яка включатиметься до Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб сформульоване надто узагальнено, нечітко та припускають різне тлумачення.

Тому порушують статтю 32 Конституції України, яка звужує можливості держави втручатися в особисте сімейне життя громадян.

Нагадаємо, 23 вересня рада ухвалила закон про ведення біометричних паспортів. Впровадження біометричних паспортів є зобов'язанням України, прийняте в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з ЄС. На початку вересня у Ради відбулися акції протесту віруючих, які виступили проти введення біометричних документів.

Читайте також:

Україна до кінця року перейде на біометричні паспорти

Біометричні паспорти обійдуться українцям в 700 гривень

Уряд виділив 120 мільйонів на обладнання для біометричних паспортів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: