Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз чекає, що Росія звільнить захоплених у полон українських моряків

У Європі вкотре нагадали Росії про порушення міжнародного права.

Європейський Союз закликав російську владу негайно звільнити усіх захоплених в полон 24 українських моряків. Про це йдеться у заяві речника Європейської служби зовнішніх зв`язків Майї Косьянчич, повідомляє видання УНІАН.

Зазначається, що європейських спостерігачів не пустили на засідання суду, на якому українським морякам подовжили арешт.

У ЄС наголосили, що українських моряків утримують від 25 листопада 2018 року, коли Росія захопила три українських судна та їхні екіпажі, відкривши по них вогонь і поранивши кількох осіб в районі Керченської протоки. 

”Як ми неодноразово заявляли, ми очікуємо, що Росія забезпечить безперешкодне та вільне проходження через Керченську протоку в Азовське море та з нього відповідно до міжнародного права. Крім того, застосування сили Росією є неприйнятним” , - йдеться у заяві. 

”Ми очікуємо, що Росія негайно і безумовно звільнить 24 захоплених українських моряків, поважатиме їхнє право на юридичне представництво і безперешкодний доступ до консульських органів та забезпечить, аби поранені моряки отримали належну медичну допомогу”, - додали в ЄС.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон. Згодом так звані суди заарештували їх на два місяці.

29 листопада полонених біля Керченської протоки українських моряків перевезли до Москви - до "Лефортово".

16 січня російський суд незаконно подовжив арешт 24 українським морякам.

ВідеоДва місяці у неволі: полонені українські моряки бачаться з рідними лише в суді

Вони в полоні з 25 листопада. І лише у залі суду вперше з часу затримання декому з них випадає можливість на кілька секунд побачити рідних. Зараз в російських застінках перебуває 24 українських моряки. І усі вони залишаться там ще принаймні до кінця квітня – так вирішив московський суд. Із зовнішнім світом українці спілкуються переважно через адвокатів, адже побачень з рідними полоненим не дають, а листи із дому доходять далеко не всі.

Два місяці у неволі: полонені українські моряки бачаться з рідними лише в суді

Залиште свій коментар

Вибір редакції