Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заручник бойовиків із найтривалішим терміном полону дав своє перше інтерв’ю

Чоловік переконаний, що витримати все йому допомогла віра в Бога.

Боєць Олексій Кириченко, якого звільнили з полону в грудні 2017 року, після проведених у застінках терористів 3,5 років і півроку мовчання після визволення, наважився на своє перше інтерв’ю.  Він розповів, що був учасником харківського Євромайдану, потім пішов до війська і захищав Савур-Могилу, але потрапив у полон, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я вважаю, що це кадрові російські військові", - пригадує він події 2014 року. Олексія підвела його правдивість – він не став приховувати на одному з терористичних блокпостів, ким він є, коли його везли швидкою на українську територію. "Спитали, хто ти. Я відповів – сказав, що солдат ЗСУ", - зізнався він. До того на Савур-Могилі його групу оточили та взяли в полон. Олексію вдалося втекти і в напівсвідомому стані він шукав вихід. Орієнтувався за сонцем, не їв 7 діб. "Знайшов місце, де стояла російська артилерія. Там було погано закопане сміття", - розповів він.

ВідеоБоєць, який три роки був у полоні бойовиків, дав перше інтерв'ю після звільнення

Боєць Олексій Кириченко, якого звільнили у грудні 2017 року, лише нині дає своє перше інтерв'ю. Учасник харківського Майдану до війни не був військовим, а потім став розвідником, зокрема захищав Савур-Могилу. А ще чи не довше за всіх пробув у неволі. 

Боєць, який три роки був у полоні бойовиків, дав перше інтерв'ю після звільнення

У полоні йому допомогла Біблія, котру боєць досі не випускає з рук. Каже, що коли погрожували розстрілами, в усьому покладався на Бога. "Як віруюча людина, я розумію, що все відбувається по волі Бога", - каже він. Його запам'ятали через палку промову на харківському летовищі в грудні 2017 року, під час останнього великого обміну. "Я бачу, що Україна ще недостатньо покаялася за гріх комунізму. Для мене це великий гріх перед Богом – той войовничій атеїзм, який відбувався на нашій землі", - заявив тоді Кириченко.

У полоні він вів щоденник просто поміж книжних рядків, бо вільного паперу не було. У зошиті заручник намалював макет майбутньої хати, яку хоче зробити з глини, та вів розклад тренувань – у камері був лютий холод, тому зігрівалися спортом. З останнього аркушика книги він зробив побратимам гумористичну газету – випуск був присвячений волинській свині. "З нами хлопець сидів. Він сказав, що на Волині свині виростають до 500 кг і хлопці, відповідно, його мало не побили. Експерти в нашій камері вирішили, що волинська свиня може досягати 500 кг, але в неї має бути три мости. Ця свиня вона мала мати роги, тому що вона на Волині добуває бурштин", - розповів Олексій.

Фотогалерея Обійми після полону і "факи" звільнених бойовиків: обмін заручниками у фотографіях (34 фото)

На маленьких папірцях в’язні написали кілька тисяч англійських та німецьких слів, і за цими картками вивчали іноземні мови. В обмін вони вже боялися вірити, бо стільки разів усе зривалося. Що його відпустять, Кириченко сумнівався, бо ніколи не приховував свого ставлення. "Якось на 9 травня нас змусили співати "Етот дєнь победи" з подушками на головах. Я відмовився. Спитали: Кириченко, чому нє співаєш? Я сказав, що для мене фашизм і комунізм – це сатанинські устрої", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції