Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заробітки на безвізовому режимі з ЄС. Хто і як буде збагачуватися на українцях

Журналісти дізналися про підводне каміння відсутності віз.

Попри безсумнівний позитив від введення у майбутньому безвізового режиму, українці можуть зіштовхнутися із низкою проблем.

Про це йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Наразі безвізовий режим стосуватиметься лише туристичних віз.

Таким чином, старі корупційні схеми із фейковим працевлаштуванням та купівлею документів будуть працювати і надалі.

Тому, попри нібито введення безвізового режиму, у своїй необхідності переконані й представники "імперії візових центрів", для яких нововведення мало б стати серйозним ударом.

Навіть експерти попереджають, що перед поїздками за кордон перестрахуватися не завадить.

Адже навіть біометричний паспорт не буде достатньою підставою для в'їзду, оскільки на кордоні чекатиме "фейс контроль". У туриста з України можуть попросити підтвердити мету поїздки, бронь з готелю чи запрошення.

Наступною проблемою безвізового режиму може стати необхідність мати біометричний паспорт.

"Це є так само одною з вимог до України для євроінтеграції, для отримання безвізового режиму. Біометричний паспорт є максимально захищеним документом, який дозволяє боротися з міжнародною злочинністю, тероризмом", - пояснив правовий експерт Едуард Багіров.

Тут вже заробляють інші структури.

Право на виготовлення документу повністю монополізувало державне підприємство "Поліграф Комбінат Україна", яке й диктує ціни. Експерти пояснюють, що це може  змушувати українсків переплачувати за документ.

А коштує паспорт із чіпом чимало - приблизно від 900 до 1200 гривень, в залежності від швидкості виготовлення. Видачею займається Державна Міграційна Служба та державне підприємство "Документ".

Вже зараз "Документ" звинувачують у завищенні цін на послуги, оскільки воно має надавати інформаційно-консультаційні послуги.

На жаль, є й третій момент, який значно зменшує радість від безвізового режиму. Його можуть відмінити так само, як і ввести.

"Якщо наприклад за пів року чи за рік - ЄС побачить, що кількість українців які порушили оцей 90-денний термін сягнула якоїсь кількості - то це може призвести до порушення питання про те щоб забрати в України безвізовий режим",  -пояснила проблему виконавчий директор громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

Відео Хто набиватиме кишені за рахунок українців після скасуваня віз до Європи

Нагадаємо, що раніше повідомлялось, що українці мають шанс їздити до Канади без віз вже  у серпні. На з'їзді Ліберальної партії Канади, яка наразі є керівною у країні, пролунала пропозиція надати українцям можливість безвізових короткострокових поїздок. Відповідну пропозицію було внесено відділенням Ліберальної партії у провінції Саскачеван. Однак пізніше в уряді Канади наголосили, що наразі Україна не відповідає критеріям для скасування віз.

Залиште свій коментар

Вибір редакції