Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЗМІ вивідали, що від морозів загинули уже майже 150 українців

За кілька тижнів морозів в Україні загинули майже півтори сотні людей, що в три рази більше, ніж в Росії, і в п'ять разів більше, ніж у Польщі.

За даними європейських ЗМІ, цифри МНС по смертності в період холодів в Україні є заниженими.

Втім, в українському МОЗ зазначили, що переохолодження не є причиною всіх зареєстрованих смертей.

За словами 45-річного бездомного Івана Брілюка з Херсонської області, головною причиною смертей є відсутність теплого приміщення. Саме тому, як він вважає, в період нинішніх холодів померло багато його знайомих.

"У масовій статистиці, яку дають, не все переохолодження. Там є люди, які і вдома померли, люди, які були знайдені на вулиці, а там і серцеві напади є", - повідомила керівник прес-служби МОЗ Тетяна Юрченко.

Як зазначив експерт Центру Разумкова Павло Розенко, в Україні занижена кількість бездомних. Він зазначив, що за офіційною статистикою, їх налічується близько 15 тисяч, а, за інформацією громадських організацій, таких людей в Україні 600-800 тисяч.

"Очевидно, що державна статистика і по смертності є заниженою. Бездомні помирають не тільки на вулиці, вони помирають в непристосованих приміщеннях, де відсутня гаряче, та й будь водопостачання Очевидно, що сьогодні ці смерті перебувають поза полем зору влади", - запевнив експерт.

На думку Розенка, причиною високої смертності в період морозів є два чинники: неготовність влади оперативно реагувати на надзвичайні ситуації та негативне ставлення до незабезпечених верств суспільства.

Нагадаємо, за інформацією МОЗ, станом на ранок 6 лютого від переохолодження загинули 135 людей. У Верховній раді у п'ятницю, 10 лютого, під час години запитань до уряду хочуть заслухати міністра надзвичайних ситуаціях України Віктора Балогу через смерті людей на морозі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції