Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перша допомога. МОЗ підготував глобальні зміни у системі

За словами МОЗ, реформа має покращити ситуацію з наданням першої допомоги на місці пригоди.

2019 року Міністерство охорони здоров'я планує почати реформу екстреної медичної допомоги.

Про це повідомляє РБК-Україна.

МОЗ пропонує почати обов'язкове навчання навичок надання першої екстреної медичної допомоги для вихователів в садочках, вчителів у школах, і викладачів вишів. Також залучать до навчання працівників соціальної сфери, громадян, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою та водіїв.

Учні 10-11 класів отримають вивчення навичок за спеціальною програмою, що поєднуватиме викладання теоретичних знань з практичними.

За словами МОЗ, реформа має покращити ситуацію з наданням першої допомоги на місці пригоди.

Допомогу зможуть надавати свідки ДТП, які не мають медичної освіти, і для цього вводиться статус екстреного медичного помічника зі спеціальним сертифікатом. Такими помічниками стануть пожежники, рятувальники, патрульні поліцейські і співробітники МВС, водії громадського транспорту, провідники, бортпровідники та кондуктори.

Міністерство має на меті також допомагати усім, хто бажає пройти навчання та отримати сертифікат медичного помічника.

Нагадаємо, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що робити, якщо людина перегрілась на сонці та отримала тепловий удар.

ВідеоМОЗ оприлюднило список зі 114 пляжів, де небезпечно купатися

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило список водойм, де не рекомендують купатись, бо там знайшли лактопозитивні кишкові палички. Загалом забруднено 114 пляжів по всій Україні. Найбільше забруднених водойм на Київщині, в самій столиці та Вінниччині. У список потрапили навіть морські пляжі. 

МОЗ оприлюднило список зі 114 пляжів, де небезпечно купатися

Вибір редакції