В Англії вчений "тренуватиме" вірус для боротьби з раком яєчників

Для цього він отримав грант у розмірі 250 тис. фунтів стерлінгів.

Вчений з Кардіффу, Англія, буде досліджувати можливість "натренувати" віруси для боротьби з раком яєчників. Для цього він отримав грант від благодійної організації Cancer Research UK у розмірі 250 тис. фунтів стерлінгів.

Про це повідомляє BBC.

Доктор Алан Паркер, старший викладач Університету Кардіффа, буде керувати командою, щоб вивчити і змінити вірус Ad5. 

У своєму первісному вигляді цей вірус може призвести до інфекції дихальних шляхів і зазвичай поширюється через кашель та чхання. Доктор Паркер буде використовувати нову технологію, щоб побачити, чи можна його генетично модифікувати для знищення ракових клітин. 

Рак яєчників є шостим за поширенням видом раку серед жінок у Великобританії: щороку його діагностують у 7400 жінок, понад половина з них помирають.

Доктор Паркер повідомив, що рак яєчників часто діагностують на пізніх стадіях, а п'ятирічний термін виживання хворих вперто залишається незмінним протягом майже 25 років.

"Використання вірусів як спосіб лікування раку стає все більш поширеними, і ми вже бачимо, що деякі показують великі перспективи. Люди часто думають, що віруси погані. Тим не менш, вони можуть фактично бути "навчені", щоб бути ефективним методом лікування раку", – додав доктор Паркер.

За його словами, він часто порівнює комплексне дослідження з дитячим фільмом "Як приручити дракона", де на початку фільму дракон є  руйнівним і смертоносним, але згодом один з персонажів тренує його спрямовувати силу у корисне русло.

"Це дуже схоже на віруси. Віруси, які ми використовуємо, у своїй первісній формі можуть викликати кашель або застуду. Ми хочемо зрозуміти, як вірус інфікує клітини, щоб могти спроектувати або "натренувати" вірус бути силою добра для виявлення і знищення ракових клітин", – пояснив він.

Дослідження займе від 5 до 10 років. Лікарі сподіваються, що в разі успіху його можна бути застосувати до інших форм захворювання, таких як рак молочної залози, простати і підшлункової залози.

Рут Аміс, представниця Cancer Research UK в Уельсі, сказала: "Ми сподіваємося, що це дослідження поліпшить наше розуміння раку яєчників і допоможе привести до розробки нових методів лікування в майбутньому, які могли б зрештою збільшити шанси на виживання для тих, у кого діагностували цю хворобу". 

Нагадаємо, дослідники з британського університету Салфорд вигадали незвичайний спосіб зупинити розвиток раку. Для цього вони поєднали антибіотики та вітамін С в одну терапію, яка вбиває онкоклітини.

Залиште свій коментар