Сиди. Мовчи. Дивись

Сиди. Мовчи. Дивись

Роман Чайка

40 хвилин ганьби маловідомих у суддівських колах дядьків у мантіях і потішна церемонія відбудови пострадянської монархії завершена!

40 хвилин ганьби маловідомих у суддівських колах дядьків у мантіях і потішна церемонія відбудови пострадянської монархії завершена!

Гарант територіальної цілісності Межигір'я одним "рішенням" антиконституційного суду коронований на абсолютного володаря "всія Южная і Малая Росія". Залишився лише один крок – легалізувати 31 жовтня квоти, які спустив ЦК з Києва, для партійців-регіоналів у всіх місцевих органах влади. Узяти владу у решті "неблакитних" регіонів. Назвати це дійство виборами. Потім декілька днів трубити в телевізор про їх чесність, прозорість, а по завершенню цього свята демократії – афтер-паті для побратимів з Макіївки та Єнакієвого. Одним словом – завершити побудову нової країни до "октябрських празніков".

Чим більша брехня, тим швидше у неї повірять. Цим геббельсівським приписом освятили театрально-циркове дійство, на якому 16 суддів скасували цілі розділи Конституції. Ну і що, що суд не мав права писати чи креслити закони і конституції?! Хіба це вони писали рішення КС? Їх справа маленька – виразно вголос прочитати з папірця. Далі нехай пропагандисти і політруки відпрацьовують свій хліб.

Ідеологічна обробка населення проста, як бейсбольна біта – так звана політреформа все одно мала бути знищена, бо усі були проти. Залізна логіка. А тезу, що навіть Венеціанська комісія (Європейська комісія за демократію через право) була проти політреформи-2004, мов мантру повторюють усі політичні телепузики на чолі із полум'яним трибуном Чечетовим.

Секретар Венеціанської комисії Томас Маркерт заявив: "Було несподіванкою дізнатися, що визнано недійсною Конституцію, яка діяла шість років... Венеціанська комісія не вважала Конституцію 2004 року недемократичною". А от таке людям знати не потрібно, тому про такі заяви правників із Євросоюзу в телевізорі мовчать усі, навіть Чечетов.

Розрахунок загалом вірний – менше 7 відсотків цікавиться змінами Конституції і державного ладу. Навіть серіали про чесних російських ментів дивиться значно більше народу. Остерігатися суспільного збурення немає потреби. Це вам не Франція, де мільйони виходять на страйки проти пенсійної реформи. Тут дітей у відділках міліції убивають, і заледве два десятки громадян протестує під стінами захисників закону. Люди зникають – і тиша навкруги. А тут якийсь містичний дух і буква закону пропали. Кому це цікаво?! "Німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть".

Усе, що можна зробити - це скористатися древнім принципом лінивого українця: немає нічого поганого, що на добре не вийде. Треба шукати позитиви? Шукаємо.

Коаліції з фракцій і тушок вже немає, отже країні вже не потрібний Литвин. Скоро будуть скидати. Сергій Головатий встиг такі ініціативи озвучити. Загинаємо першого пальця.

Комуністи, як захисники трудящих, з їх мільйонними апетитами, посадами, міністерствами і митницями дістали? Заперечують єдину і керуючу роль президента? Здати кабінети і портфелі – і геть з комуною! Загинаємо другого пальця.

Можна легко викинути будь-яких міністрів із уряду "проффесіоналів" Азарова. Благо Верховна рада вже непотрібна. Хто ж полетить у кадровий смітник?

У 30-их більшовики першими розстрілювали старих лєнінців, соціалісти Гітлера першими знищували німецьких фашистів, комуністи, які увірвалися у 1939 році в Західну Україну, першими арештовували комуністів із КПЗУ. Правила зачистки міняти не будуть: найвассальніших - першими. Запитайте про це у Шуфрича.

Генерал-демократ Могильов вислужувався і творив комфорт на підступах до тіла №1? Молодець. Попирав усі права і свободи громадян на протести? Дискредитував демократично-реформістський режим перед світом? Тоді з речами на вихід! Загнули ще один пальчик.

Табачник реформує освіту так, щоб уже в наступному поколінні збудувати Україну без українців? Молодець. Заслуговує медаль від путінського фонду "Русскій мір"! Рейтинги обвалилися? Хто? Табачник і його антиукраїнські фашистські статейки?! Звільняємо. Таким "справедливим" звільненням можна буде легко виправдати раптову перемогу Партії регіонів у західноукраїнських областях. У ПР раптом рейтинг поправиться, а ми загнемо ще один палець підрахунку переваг.

Це лишень перші очевидні плюси у мінусах нової ситуації. Для пасивного спостерігача за цим серіалом "Багаті також плачуть-2" буде ще багато несподіваних поворотів сюжету і нових серій у найближчому майбутньому.

Країною править не президент, а клан Фірташа через механізми СБУ-АП, тобто фактично Хорошковський-Льовочкін. Тарас Чорновіл про це не раз заявляв. Відмотаємо на декілька тижнів назад. Про ще більші владні повноваження і скасування парламентсько-президентської моделі не раз заявляв глава адміністрації Сергій Льовочкін. Для Януковича старався чи для себе? А може для Валерія Івановича? У кого з цих фанатів конституції-96 президентські амбіції більші? Ось яка епічної величі інтрига замутилася!

Якщо полетять фірташівські голови – значить оновлений Президент нової країни з новими повноваженнями старого Кучми остаточно розірве пуповину залежності від клубу РосУкрЕнерго і захоче сам собі Путіним стати. А полетять клюєвсько-ахметівські – значить Фірташ і компанія співатимуть "Ві ар зе чемпіонз". Так чи інакше - внутрішньовидова війна найзапекліша. І Дарвін, і Янукович це знають.

У когось, як це було з Бойком в Маріуполі, заводи-комбінати заберуть. Когось "запресують-зашугають". Захоплюючі сюжети. Так і до "українського Ходорковського" недалеко.

А що це дає громадянам? Та нічого! Просто карколомні піруети, нові серії! Бо 5 статтю Конституції ніхто ж не міняв, а там ясно написано:  "Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою". Ну от нехай народ і заморочується тим, а ми просто подивимося.

_______________________________

Читайте також:

Нова опозиція

Марно Дмитро Володимирович намагається підібрати аргументи для приниження Львова - його український дух не зломили протягом століть набагато потужніші колонізатори...

Повʼязані теми:

Наступна публікація